Кримське відділення КВУ ще два тижні тому попереджало, що відмова зареєструвати на виборах представника опозиції, дуже потужний вплив адмінресурсу, відсутність інформації про жодного з кандидатів, окрім провладного та однозначна перевага кількості членів виборчої комісії в інтересах однієї політичної сили – зробили вибори в Ялті фактично безальтернативними.
Але й за цих умов не обійшлося без фальсифікацій. Зокрема, в останні кілька годин голосування раптово зросла кількість тих, хто, начебто, проголосував, а також були зафіксовані факти вкидання бюлетенів, повідомив голова Кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько.
Це все є ознаками технології вкидання бюлетенів. Та й самі випадки вкидання ми фіксувалиАндрій Крисько
За словами Андрія Криська, можна стверджувати, що такі фальсифікації були масовими.
Регіонали: спостерігачі від КВУ «некомпетентні» і, взагалі, «були відсутні»
Прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов уже привітав висуванця Партії регіонів Сергія Ілаша з перемогою і повідомив, що на довиборах на посади сільських, селищних і міських голів 2 червня в Криму перемогли всі 10 регіоналів, які балотувалися. А це, за словами Могильова, свідчить про високу довіру кримчан до Партії регіонів.
Керівник виборчого штабу ялтинських регіоналів Сергій Карнаух, як повідомила прес-служба Кримської організації Партії регіонів, звинуватив представників Комітету виборців України у некомпетентності і висловив сумнів у достовірності їхніх оцінок. Він також заявив, що представників КВУ насправді не було на дільницях і зажадав доказів фальсифікації.
Представники Кримського відділення Комітету виборців у відповідь на цей закид виклали на своєму сайті фотографії і відео порушень. Андрій Крисько заявив, що перелік доказів, виставлених на сайті, «не є вичерпним».
Вибори міського голови Ялти призначили після того, як наприкінці минулого року ялтинський мер, регіонал Олексій Боярчук під тиском своїх однопартійців подав у відставку. Кримська організація Партії регіонів висунула кандидатом секретаря міськради Сергія Ілаша. Той переїхав до Криму 2010 року у складі «донецько-макіївської команди» й одразу потрапив до міської ради Ялти. За офіційними даними Ялтинської міської виборчої комісії, Сергій Ілаш отримав 67% голосів виборців за явки, меншої 41%. Друге місце посів громадський активіст Григорій Тараненко, відомий організацією акцій проти хаотичної забудови Ялти, – трохи менше ніж 7 відсотків.