Доступність посилання

ТОП новини

Комісар ЄС: Україні все під силу, коли президент, Рада і уряд діють спільно


Йоганнес Ган

Україна, Грузія та Косово будуть розглядатися одночасно у Європарламенті та Європейській раді в плані візової лібералізації цього року – Йоганнес Ган

Комісар Євросоюзу з політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ган заявив, що Україна виконала колосальну роботу стосовно виконання критеріїв для отримання безвізового режиму з Європейським союзом. Під час ексклюзивного інтерв’ю Радіо Свобода в Празі, де комісар ЄС бере участь в саміті країн Вишеградської четвірки та країн-учасниць «Східного партнерства» на рівні міністрів закордонних справ, Ган також сказав, що, на його думку, Україна, Грузія та Косово мають одночасно розглядатися в Європарламенті та Європейській раді, коли буде даватися остаточне «добро» на безвізовий режим з ЄС. Ган також привітав призначення нового віце-прем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції у новому українському уряді.


– Існують очікування, що незабаром Україна, Грузія та Косово можуть отримати безвізовий режим з ЄС. Але Туреччина заявила нещодавно, що також хоче безвізового режиму з ЄС – вже до кінця червня. Це реально?

Ми ставимось до всіх однаково. Це означає, що та сама методологія була застосована для України, для Грузії і також для Косова. І те ж саме стосується і Туреччини

– Ми, скажемо так, ставимось до всіх однаково. Це означає, що та сама методологія була застосована для України, для Грузії і також для Косова. І те ж саме стосується і Туреччини. Але все залежать від країн – наших партнерів, як швидко вони просуватимуться уперед у виконанні наших вимог. І також в цьому питані – як би це висловитись? – не буде якогось потурання Туреччині, щоб вона отримала щось за нижчою ціною, ніж інші, бо певні критерії такі мають бути виконані.

– Відтак, яким є Ваш посил громадянам України, Грузії і Косова – будуть вони їздити до Європейського союзу без віз вже цього року?

– Я сподіваюся, бо вони виконали домашнє завдання. Звичайно, наприкінці буде ще політична перевірка, але щодо відповідності стандартам, готовності – вони зробили те, що потрібно було зробити. І те, що вони виконали, стосується багатьох галузей, і це в інтересах громадян цих країн. Скажімо, у випадку України йшлося про питання боротьби з корупцією, незалежності судової влади – все це пов’язано з процесом візової лібералізації. Тобто йдеться про широкий спектр різних питань. І це в інтересах самих громадян.

– Чи Україна, Грузія і Косово розглядаються разом?

Cтавлення до цих країн має бути однакове, бо Грузія, Україна та Косово більш-менш стали готовими в один і той же час. Ті три країни мають одночасно розглядатися в Європейському парламенті та в Європейській раді

– Я гадаю, ставлення до цих країн має бути однакове, бо Грузія, Україна та Косово більш-менш стали готовими в один і той же час. Тобто спочатку була Грузія, потім Україна, і зараз буде Косово. Відтак має бути спільний розгляд – принаймні цих трьох країн. Можливо ще Туреччина, я цього не знаю, але принаймні ті три країни мають одночасно розглядатися в Європейському парламенті та в Європейській раді.

– В новому українському уряді була нарешті заповнена посада віце-прем’єра з європейської та євроатлантичної інтеграції. Що Ви про це думаєте і взагалі як оцінюєте хід реформ в Україні?

Сподіваюся, що віце-прем’єр працюватиме активно, бо багато треба зробити. Бо в Україні, зазвичай, проблема не в ухваленні законодавства, а у його втіленні. Саме тут і потрібен подальший прогрес

– Я вважаю, що це правильне рішення. І це чіткий сигнал, що є віце-прем’єр, який займається європейською інтеграцією і має координуючу функцію всередині уряду, і сподіваюся, що віце-прем’єр працюватиме активно, бо багато треба зробити. Бо в Україні, зазвичай, проблема не в ухваленні законодавства, а у його втіленні. От саме тут і потрібен подальший прогрес.

Якщо згадати досягнення України на шляху візової лібералізації, то не можна не помітити, що багато чого можна досягнути при співпраці президента, парламенту та уряду

Я цілком усвідомлюю виклики, які стоять перед Україною – це і конфлікт, і те, що в Україні півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб, все ще існують значні економічні виклики. Тому перед урядом, а також парламентом стоять величезні виклики. Але якщо згадати досягнення України на шляху візової лібералізації, то не можна не помітити, що багато чого можна досягнути при співпраці президента, парламенту та уряду. Багато що є досяжним! І має бути також відданість політичного істеблішменту країни виконанню того, що було також обіцяно міжнародним фінансовим інституціям.

(Над матеріалом працювали Rikard Jozwiak та Ростислав Хотин)

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG