Доступність посилання

ТОП новини

Конгрес США подолав вето Обами щодо закону про терористичні атаки 11 вересня 2001 року


Атака на будівлі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, вигляд з Бруклінського мосту, 11 вересня 2001 року
Атака на будівлі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, вигляд з Бруклінського мосту, 11 вересня 2001 року

Конгрес Сполучених Штатів подолав вето президента Обами, яке він наклав на законопроект, що дозволив би подати в суд на Саудівську Аравію з приводу терористичних атак 11 вересня 2001 року. Переважна більшість законодавців обох палат Конгресу голосувала проти вето. Це вперше за президентства Обами законодавці відхилили його рішення.

Через 15 років після терористичних атак законодавці рішучим заходом дозволили розпочати судові справи проти іноземної держави або юридичної особи, яка спонсорує тероризм на території США. Законопроект відстоювали насамперед ті, хто втратив членів родини і близьких людей у результаті терористичних атак.

Сенатор-республіканець Джон Корнин з Техасу заявив:

Закон надішле рішуче попередження тим, хто спонсорує терористичні акти на американській землі. Вони відповідатимуть за ці жертви і заплатять за смерть і збитки, які вони спричинили
Джон Корнин

«Закон, який має назву «Справедливість проти спонсорів терористичного акту», надішле рішуче попередження тим, хто спонсорує терористичні акти на американській землі, включно з іноземними урядами. Вони відповідатимуть за ці жертви і заплатять за смерть і збитки, які вони спричинили».

Виступаючи проти цього заходу, Білий дім твердив, що це створить небезпеку для американців за кордоном і підірве принцип суверенного імунітету.

П’ятнадцять із дев’ятнадцяти повітряних піратів були підданими Саудівської Аравії. Родини жертв вважали, що хтось з офіційних саудівських кіл допомагав повітряним терористам.

Проте Саудівська Аравія весь час заперечувала будь-яку роль в атаках 11 вересня 2001 року і попередила про негативні наслідки схвалення такого закону.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG