Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську домовилися протягом тижня відновити водопостачання на окуповану частину Луганщини


Ілюстраційне фото

Мінськ – У середу в Мінську відбувся черговий раунд переговорів Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Обговорювали питання розведення сил та засобів ураження у зонах безпеки на лінії зіткнення на Донбасі, звільнення полонених та заручників, постачання води в окуповані райони Луганської області.

​Сподівання на те, щоб до Нового року та Різдва полонені на Донбасі українські бійці повернулися додому, не один раз висловлювали представники України на переговорах у Мінську. Наразі Україна наполягає на звільненні 108 полонених бійців, відоме місце перебування 57 з них.

7 грудня з доповіддю на цю тему виступив представник України у підгрупі з гуманітарних питань Віктор Медведчук. Дискусія була складною, остаточної згоди на обмін немає. Відомо, що бойовики начебто хочуть обміняти 14 українських бранців на понад 600 сепаратистів.

Речниця українського представника на переговорах у Мінську Дарка Оліфер все ж має надію, що обмін відбудеться до Нового року.

«Тема звільнення незаконно утримуваних осіб є ключовою в роботі підгрупи з гуманітарних питань. Тристороння контактна група доручила їй підготувати все необхідне заради звільнення максимальної кількості людей ще до новорічних свят», – сказала вона.

Спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік, відповідаючи на запитання Радіо Свобода про можливість звільнення бранців до Нового року, відповів: «Щиро кажучи, я дуже надіюся, я повинен сподіватися… Робоча підгрупа з гуманітарних питань детально обговорювала питання звільнення осіб, яких утримують у зв’язку з конфліктом. Група продовжила цю роботу зі зростаючим відчуттям відповідальності».

Економічна підгрупа знову не засідала

Економічна підгрупа не засідала уже сьомий раз поспіль, представник «ЛНР» Владислав Дейнего звинуватив у зриві засідання Україну, начебто вона цим демонструє, що не хоче домовлятися про механізми розрахунків оплати за воду, яку споживають у окупованих районах Луганської області. Але справа в тому, що з окупованого Донецька за стіл переговорів у економічну підгрупу знову послали Максима Лещенка, проти якого в Україні порушені кримінальні справи за участь у незаконних збройних формуваннях, тому з ним українська делегація не збирається розмовляти.

Тим не менше про постачання води, за яку не розраховуються споживачі з окупованих районів Донбасу, дискусія була і є конкретне доручення, заявив посол Мартін Сайдік.

«Ми зійшлися на думці, що треба буде знайти правові й технічні рішення терміново, протягом одного тижня. Я сподіваюся, що цього разу будуть не тільки слова, але й справи», – сказав Сайдік.

Як повідомила Дарка Оліфер, йдеться про підписання протоколу, який би дозволив розблокувати роботу «Попаснянського водоканалу» на території Луганської області.

Захарченко та Плотницький побували у Мінську?

Є інформація з кількох джерел, що ватажки бойовиків угруповань «ДНР» та «ЛНР», які в Україні визнані терористичними, Захарченко й Плотницький у середу були в столиці Білорусі.

У мінському аеропорту справді бачили 7 грудня перед початком засідання Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького, вони прилетіли рейсом із Москви, тут їх зустріли дипломати з російського посольства в Мінську і на двох машинах відвезли у місто. Повідомлялося, що вони мали взяти участь у мінських переговорах. Але чи це відбулося? Їх не бачили ані представники української делегації, ані посол Сайдік.

Останнє у цьому році засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську відбудеться 21 грудня.

  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG