Для Європи, чи то пак зокрема для НАТО нинішній саміт глав держав альянсу історичним. Під час цього форуму Франція, яка займає в НАТО особливу позиіцю, щодо розширення альянсу та до координації з альянсом дій європейських сил швидкого реагування продемонструвала більш лояльне відношення до цієї справи. Президент Франції Жак Ширак у своїй промові наголосив що усі країни - учасниці НАТО розуміють необхідність оновлення і стратегічного розвитку як Євроатлантики в цілому так і регіональної безпеки. Таким чином одне з питань , яке доставляло чимало клопоту у взаєминах між США та Європейським Союзом розв’язане.
Президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш у категоричній формі заявив, що у створенні європейської системи безпеки не може навіть іти мова про якусь автономність. Країни Європейського Союзу, які не є членами НАТО мусять інтегровано співробітничати з альянсом не лише в сфері створення європейської системи безпеки, але і вдіях європейських сил швидкого реагування.
У своїй промові Джордж Буш звернув особливий наголос на розв’язанні конфлікту на Близькому Сході. Тут він зазначив що не лише США повинні займатися цією проблемою. Тут корисною б була допомога інших країн НАТО.
Американський президент підкреслив, що у погашенні близькосхідного конфлікту конфлікту велику роль відіграє Американське Центральне Розвідувальне Управління (ЦРУ), зокрема керівник цієї організації Джордж Тенат.
Щодо обговорення країнами НАТО американської протиракетної ініціативи, -зазначив Буш,- то його втішив конструктивізм і розуміння цього питання колегами по альянсу.
Джордж Буш заявив що наступна п’ятниця, 15 червня стане історичним днем для Євроатлантики. Це зустріч у столиці Словенії - Любляні президента США Джорджа Буша з президентом Росії Володимиром Путіним. Сторони проведуть консультації щодо співробітництва в галузі протиракетної оборони, це означатиме, - додав Джордж Буш, - що «холодна війна більше ніколи не повернеться з минулого, адже протиракетна оборона - це якраз дитя народжене холодною війною. НАТО і Росія тепер будуть разом. Разом оберігатимуть безпеку Євроатлантики».
Джордж Буш спростував чутки ,що США будуть зменшувати свій миротворчий контингент в балканському регіоні.
- Ні,- заявив американський президент,- ми разом прийшли на Балкани, разом і підемо звідтіля, якщо криза буде остаточно погашена.
Цього четверга із Брюсселя Джордж Буш вирушає до Швеції для участі в саміті Європейського Союзу, а далі до Варшави, де він зустрінеться з президентом Кваснєвським. Сторони обговорять перспективи вступу до НАТО сусідів Польщі Словаччини і Словенії, які виконали китерії НАТО для вступу в альянс.
Під час обговорення зустрічей в Польщі, Джордж Буш відмовився від пропозицій польських дипломатів зустрітися з президентом України Леонідом Кучмою. Як зазначили для радіо Свобода американські дипломати: «для зустрічі з Кучмою ще не настав потрібний час!»