Доступність посилання

ТОП новини

Чи посольство України в Пакистані уже готове до можливої евакуції? Інтерв’ю з тимчасовим повіреним України в Пакистані Володимиром Пономаренком


Чи посольство України в Пакистані уже готове до можливої евакуції? Інтерв’ю з тимчасовим повіреним України в Пакистані Володимиром Пономаренком

Прага, 18 вересня 2001 - Посольство України в Пакистані уже готове до можливої евакуції, повідомили 18 вересня українські дипломати. За яких умов може бути ухвалене таке рішення і яка зараз сиутація в Ісламабаді? Інтерв’ю з тимчасовим повіреним України в Пакистані Володимиром Пономаренком.

Володимир Пономаренко: Це буде залежити від ситуації, яка складеться в Пакістані а головним чином в Афганістані. Весь світ зараз чекає на відповідь талібів на видачу Осами бін Ладена від цього буде залежити антитерористична операція: її масштаби і час, коли вона почнеться, можливо.

У зв’язку з цим кожне акредитоване посольство в Ісламабаді пропобляє ці можливі шляхи, але остаточного рішення щодо евакуації працівників посольств та членів їх сімей не прийнято. Можливо деякі родини вже від’їхали, але питання про евакуацію посольств поки що не йде. Обстановка в Ісламабаді нормальна, контрольована, тому посольство працює в звичайному режимі. Відбуваються консульські прийоми, видаються візи і весь склад посольства працює в режимі інформування нашої країни з приводу ситуації, що склалася в Пакистані і сусідньому Афганистані.

Мар’яна Драч: Скажіть, будь-ласка, скільки зараз людей працює в українському посольстві в Ісламабаді і скільки взагалі українських громадян живе і працює в Пакистані?

Володимир Пономаренко: Співробітників разом з членами сімей набігає 18, точніше 14 плюс ще декілька співробітників з дипломатичними паспортами. Загальна кількість українців: дружини за пакістанцями, ті хто тут проживають і працюють їх приблизно 35-40, можливо за контрактами працюють ще 30. Ось такі загальні цифри наших громадян у Пакістані.

Мар’яна Драч: Зрозуміло, що ми всі чекаємо, яка буде відповідь Осами бін Ладена, відповідь талібів і в цій ситуації, якщо глянути ширше на цей міжнародний контекст цього конфлікту не має рішення ООН і не відомо, коли саме таке рішення буде схвалене. Як Україна дивиться на такий стан справ, що по суті цією антитерористичною акцією керують США і дії США підтримують країни НАТО а ООН мовчить. Чи Ви вважаєте, що це може призвести до якихось змін у світовій політиці?

Володимир Пономаренко: Наше розуміння цієї ситуації таке: наш представник на генеральній асамблеї ООН збирається виступити з цього приводу, саме з цього питання. І саме тим будуть заявлені ті пропозиції, які Україна пропонує ООН чи Раді безпеки ООН. Заздалегідь я не можу говорити про ці кроки, але-ж пропозиція України буде саме полягати в тому, що треба об’єднатися у боротьбі з міжнародним тероризмом. Це головний лейтмотив. По-друге, те, що роблять США я вважаю, що вони роблять правильні роки в напрямку боротьби з міжнародним тероризмом. Те, що не узгоджено покищо з ООН – думаю, що ООН і Рада безпеки зробить правильні кроки у цьому напрямку, і підтримають. Ось така наша позиція.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG