Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 14:22

Німцям буде чим похвалитися на французько-німецькому саміті, що має відбутися цієї п’ятниці в західнофранцузькому місті Нант


Німцям буде чим похвалитися на французько-німецькому саміті, що має відбутися цієї п’ятниці в західнофранцузькому місті Нант

Берлін, 21 листопада 2001 - Адже Берлін стане місцем проведення конференції, де йтиметься про політичне майбутнє Афганістану. Незважаючи на те, що офіційною темою чергових французько-німецьких консультацій на найвищому рівні є розвиток генної інженерії, хід дискусій визначатимуть події в Афганістані.

Франція не без заздрощів дивиться на те, що саме Німеччині дісталася престижна місія організатора форуму, на якому має бути закладено фундамент політичного майбутнього Афганістану. “Після повалення режиму талібів в Афганістані європейці відіграватимуть важливу роль у цій країні”, - заявив канцлер Німеччини Герхард Шрьодер після останньої зустрічі з президентом Франції Жаком Шираком, яка відбулася в жовтні цього року в Парижі. Якою саме має бути роль європейців в Афганістані, вирішуватиметься під час переговорів, що відбудуться наступними днями. На думку французької сторони, це має бути щось на зразок місії на Балканах. Тобто, багатонаціональні війська з мандатом ООН повинні стежити за збереженням миру в тих регіонах, які поступово звільнятимуться від талібів, і тим самим створювати умови для відбудови Афганістану.

У західнофранцузькому місті Нант зустрінуться не лише Шрьодер, Ширак та Жоспен, але й глави зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції - Фішер та Ведрін, а також ціла низка інших міністрів. До речі, під час двостороннього саміту канцлеру ФРН вперше доведеться ухвалювати складні політичні рішення без свого радника з питань зовнішньої політики Міхаеля Штайнера, який вважався одним з найбільш впливових чиновників у відомстві глави німецького уряду. У вівторок Штайнеру довелося піти у відставку. Причиною такого кроку стала суперечка з льотчиками бундесверу, що обслуговували урядовий літак, на якому німецька делегація поверталася з поїздки по країнах Азії. Після того, як літак протягом тривалого часу не міг вилетіти з Москви, де зробив проміжну посадку, Штайнер звернувся до німецьких військових з проханнням подати йому ікру, як компенсацію за незручності. Раднику канцлера відмовили, на що Штайнер відповів вульгарною лайкою, обізвавши військослужбовців “аршлох”, українською це можна перекласти, як “задниця”. Коли вся ця історія стала відома громадськості, Штайнеру нічого іншого не залишалося, як подати у відставку, аби уникнути подальшого розвитку скандалу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG