Доступність посилання

19 Жовтень 2017, Київ 23:51

Правова колізія з початком виборчої кампанії в Криму


Правова колізія з початком виборчої кампанії в Криму

Симферополь, 4 грудня 2001 - У Криму виникла чергова правова колізія. На цей раз – із термінами проведення виборчої кампанії до Верховної Ради автономії. Оскільки український парламент досі не ухвалив нового виборчого закону для Криму, то згідно з положеннями чинного законодавства, кампанія з виборів депутатів Верховної Ради АРК мала розпочатися 2 грудня. Кримський парламент виявився неготовим до цього. Тепер може так статися, що вибори до Верховних Рад України і Кримської автономії відбудуться в різні строки, що суперечить чинному законодавству.

Оскільки київські законодавці так і не не спромоглися ухвалити новий виборчий закон для Криму, або хоча б внести зміни до старого, то в Криму виникла певна правова колізія і початок виборчої кампанії опинився під загрозою. А за певних обставин – під загрозою можуть опинитися і результати майбутніх виборів.

Відповідно до конституцій України і Криму, а також чинного закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" від 12 лютого 1998 року, чергові вибори призначаються Верховною Радою автономії на останню неділю березня четвертого року повноважень парламенту, тобто на 31 березня 2002 року. Водночас, згідно із законом, формування Верховною Радою автономії Виборчої комісії АРК, яка оголошує про початок виборчого процесу, здійснюється, як правило, одночасно з призначенням виборів, але не пізніше, ніж за 120 днів до дня їх проведення, тобто до 2 грудня 2001 року.

Оскільки, на останньому пленарному засіданні кримського парламенту 21 листопада питання про формування нового Центрвиборчкому Криму не розглядалося, а наступне пленарне засідання за регламентом відбудеться лише 19 грудня, то в автономії фактично нікому офіційно оголосити початок виборчої кампанії. На думку фахівців, правова колізія полягає в тому, що зміна дати виборів до Верховної Ради Криму і перенесення їх на більш пізні терміни – не тільки суперечить чинному законодавству, але й вимагає значних матеріальних затрат. В іншому ж випадку, якщо дата не змінюється, то буде зірвано графік виборчої кампанії, і це дасть підстави будь-якому громадянину чи політичній організації цілком обгрунтовано оскаржити в суді результати виборів, які були проведені з недотриманням положень чинного законодавства.

У зв’язку з цим голова Виборчої комісії Криму Іван Поляков уже надіслав листа кримському спікеру Леоніду Грачу. У ньому мова йде про доцільність проведення позачергової сесії Верховної Ради автономії - для оголошення в АРК початку виборчої кампанії, як цього вимагає чинне законодавство. Втім, Леонід Грач в понеділок заявив, що позачергової сесії не буде і поклав відповідальність з таку правову колізію на депутатів українського парламенту. Тепер Києву буде важче заперечувати намагання Криму отримати більше повноважень. І справді, якщо Верховна Рада України не здатна гарантувати правове забезпечення виборчих процесів в єдиній у державі автономії, то чи не доцільніше дозволити це зробити самій Верховній Раді Криму?

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG