Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 02:26

Прем'єр–міністер російської Федерації Михайло Касьянов у Брюсселі


Прем'єр–міністер російської Федерації Михайло Касьянов у Брюсселі

Брюссель, 24 квітня 2002 - Нині в Брюсселі прем'єр–міністер російської Федерації Михайло Касьянов обговорив із головою європейської Комісії Романо Проді, керівником Європейського парламенту Патриком Коксом та та президентом Європейського інвестиційного банку Філіпом Майштадтом перспективи взаємодії між ЄС та Росією.

До бельгійської столиці російський прем'єр прибув 24-го квітня з триденним візитом. Тривалість такого візиту брюссельські коментатори пояснюють, тим що російсько-європейський діалог буде доволі наповненим.

Головним пріоритетом у переговорах Михайла Касьянова з керівництвом та іншими представниками Європейського Союзу була підготовка до травневого саміту глав-держав Європейського Союзу та Російської Федерації. Російська сторона зацікавлена в поглибленні торгово-економічного співробітництва з ЄС, оскільки Європейський Союз є найпотужнішим партнером Росії й охоплює 35 відсотків у цілому зовнішньоторговельному обороті Російської Федерації. 64 проценти усіх закордонних капіталовкладень у російську економіку припадає на європейські компанії.

Разом із тим російський прем'єр під час прес-конференції назвав низку проблем у взаєминах з ЄС, які слід негайно вирішувати .

По перше – це Калінінградська область, яка після розширення Євросоюзу перетвориться в російський анклав відірваний від основної частини Росії, згідно із словами Голови Європейської комісії Романо Проді та російського прем'єра Касьянова, сторони наблизились до консенсусу щодо транспортних, телекомунікаційних, енергетичних сполучень, людських переміщень між Калінінградською областю та основною частиною Росії не порушуючи при цьому Шенгенської угоди.

Друге - відзначив Михайло Касьянов - Росія наполягає, аби Євросоюз визнав російську економіку Ринковою, що дасть важливий імпульс для вступу Росії до Світової Торговельної Організації .

Але по при все найголовнішими темами російсько-європейського діалогу лишалось питання створення “спільного європейського простору” та “енергодіалог”.

Я поцікавився у пана Касьянова , чи буде Росія і ЄС інвестувати в реконструкцію енергомагістралей, які пролягають через Україну, чи все ж –таки будуватиме траси в обхід, і яке місце посідатиме Україна в “російсько-європейському енергетичному “ діалозі?

На це російський прем'єр відповів , що Україна лишатиметься основною транзитною державою енергоносіїв у Західну Європу і тому питання щодо інвестицій у реконструкції українських енергомагістралей знаходяться на порядку денному.

Щодо лозунгів українського нардепа Андрія Деркача та його команди” В Євросоюз і НАТО разом із Росією”, то російський прем'єр Михайло Касьсьянов назвав їх ідеологічною спекуляцією, оскільки Росія не прагне вступати, а ні в НАТО , а ні в Європейський Союз.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG