Доступність посилання

17 Грудень 2017, Київ 08:04

Можливий воєнний удар по Іраку


Можливий воєнний удар по Іраку

Прага, 16 липня 2002 – Міністр оборони США Рамсфельд заявив у понеділок, що він віддав розпорядження американським повітряним силам підготуватися до можливого удару по Іраку. Тим часом протягом останнього вікенду в Лондоні зустрілися лідери іракської опозиції, щоб обговорити свою роль і участь у скиненні режиму Саддама Хусейна.

Метою можливого воєнного удару коаліційних сил по іракських військових об’єктах – це приспішити усунення від влади режиму Саддама Хусейна. Після останніх не надто успішних переговорів Генерального секретаря ООН Кофі Аннана з іракськими офіційними особами на початку цього місяця у Відні про повернення міжнародних військових інспекторів до Іраку Сполучені Штати і європейські союзники заявили, що вони не вірять у щирість намірів Багдада і в його готовність співпрацювати з ООН і міжнародною спільнотою. Тому, замість скасування економічних санкцій проти Іраку нині США і їхні союзники розмірковують справу усунення від влади Саддама Хусейна і цілковиту заміну іракського керівництва. Нове керівництво мало би відмовитися від будь яких планів продовження розробки зброї масового знищення, співпрацювати з міжнародною спільнотою і підготувати ґрунт для демократизації країни.

Президент США Буш вже раніше заявив, що здійснення цієї мети він бачить лише в усуненні нинішнього режиму в Багдаді, який залишається головною проблемою й загрозою для країн регіону. Згідно із понеділковою заявою міністра оборони США Рамсфельда, пентагон розпрацював план можливого удару по військових об’єктах Іраку, а Вашингтон розпочав переговори з керівниками країн регіону про співпрацю у випадку такої операції. Зокрема заступнику міністра оборони Полу Вольфовіцу доручено провести переговори з турецькими керівниками у справі використання військово-повітряних баз на сході країни.

Тим часом, згідно з повідомленнями іракський парламент схвалив резолюцію на підтримку будь яких заходів Саддама Хусейна для відсічі можливого удару. Останніми днями іракська зенітна артилерія почала інтенсивно обстрілювати американські і британські патрульні літаки на північною і південною зонами заборонених польотів. Дещо раніше Багдад перестеріг керівництво сусіднього Ірану, щоб воно не наважилося використати ситуацію для захоплення території у східній частині країни. До іракської агресії проти Кувейту 90-го року Ірак і Іран протягом майже 30- ти років перебували у стані війни.

Багдад погрозив також Йорданії припиненням передусім економічних зв’язків і зокрема достав нафти, якщо Амман підтримає операцію США проти Іраку. Найближчим часом оглядачі очікують реакції з боку Ради безпеки ООН на можливий удар по Іраку. Досі тут завжди поставали розбіжності, коли справа доходила до поновного воєнного удару по іракських воєнних об’єктах.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG