Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 14:27

Сенат США пропонує збільшити допомогу Україні, але Палата Представників може бути проти.


Сергій Куделя

Вашингтон, 30 червня 2005 - Наступного року Україна може отримати від США 95 мільйонів доларів прямої допомоги, що на шістнадцять мільйонів доларів більше, ніж було передбачено Адміністрацією Президента Буша. Пропозиція підвищити допомогу Україні була ухвалена вчора підкомітетом іноземних фінансових операцій Сенату США. Однак, перед остаточним затвердженням Сенатом, вона має бути підтримана Комітетом з Асигнувань, а потім і узгоджена із Палатою Представників Конгресу. Водночас, Палата Представників цього тижня ухвалила свій власний проект закону щодо іноземних фінансових операцій, в якому висловлюється тверда підтримка Президенту Ющенко. Однак, конкретна сума, передбачена для допомоги Україні, у ньому не вказується.

Усі витрати США, пов’язані із їхньої зовнішньополітичною діяльністю, сягатимуть наступного року 30 мільярдів доларів. З них, значна частина витрачатиметься на війну із тероризмом, боротьбу із СНІДом та гуманітарну допомогу бідним державам в рамках програми “Виклики Тисячоліття”. Водночас, допомогу державам колишнього Радянського Союзу Адміністрація Буша запропонувала скоротити наступного року до 482 мільйонів доларів. Однак, ця пропозиція Адміністрації отримала різну оцінку в нижній та верхній палатах Конгресу США.

У законі, ухваленому Палатою Представників цього вівторка, допомога країнам колишнього СРСР скорочується ще на 5 мільйонів порівняно із проектом Білого Дому. Для яких саме держав конгресмени скорочують фінансування залишається невідомим, оскільки, за практикою Конгресу, суми асигнування для конкретних держав регіону здебільшого не розголошуються до остаточного узгодження цих сум із Сенатом. Водночас, у супроводжувальному поясненні до витрат конгресмени висловлюють підтримку діям президента Ющенка, спрямованим на посилення економіки та зближення із міжнародною спільнотою. Вони також наголошують на необхідності підтримки зміцнення демократії на національному та місцевому рівнях в Україні, боротьби з корупцією та сприянню економічним реформам, особливо, як вони відзначають, у сільськогосподарському секторі. Конгресмени також закликають Адміністрацію підтримати спроби повернути конфісковану релігійну власність відповідним конфесіям.

На противагу Палаті Представників, підкомітет Сенату США пропонує збільшити обсяги допомоги пострадянським країнам до 565 мільйонів доларів. Особливо суттєве збільшення допомоги - майже у двічі – сенатори пропонують для розвитку демократії у Росії. Також збільшується допомога Грузії та Вірменії, а найбільший обсяг допомоги у регіоні, згідно проекту закону Сенату, передбачений для України – майже 95 мільйонів доларів. Однак, навіть якщо цей проект буде затверджений сьогодні комітетом з асигнувань та ухвалений Сенатом США, питання збільшення допомоги пострадянським державам, і зокрема Україні, має бути узгоджене із Палатою Представників. Для цього, за традицією Конгресу, у серпні-вересні скликається спеціальна погоджувальна конференція обох палат, на якій сенатори та конгресмени сперечаються за кожний зайвий цент. Навіть якщо він передбачений для підтримки демократії в Україні.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG