Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 19:55

Після реформи грузини полюбили свою патрульну службу на дорогах.


Мар’яна Драч

Прага, 19 липня 2005 року - Україна не перша бореться з корупцією на дорогах. Президент Грузії на початку минулого року розпустив грузинську дорожню поліцію, де працювало 36 тисяч людей. Керівник тбіліського бюро радіо "Свобода" Тамар Чіковані розповість нам, що з цього вийшло. Чи стали у вас менше брати хабарі на дорогах?

Тамар Чіковані

На дорогах корупції точно стало значно менше. І коли в нас була річниця революції, то першим плюсом, що зробила нова влада, називали саме патрульну поліцію. Ба більше. Кілька тижнів тому було соціологічне опитування: кому з державних структур найбільше довіряють в Грузії? Виявилося, що це знову ж таки патрульна поліція. Вони молоді, ввічливі, добре навчені. Серед них багато жінок, так що на них навіть дивитися дуже приємно. У них добрі зарплати і нові машини.

Мар`яна Драч

А скільки платять у новій патрульній службі Грузії, порівняно з лікарями і вчителями, якщо вимірювати у доларах? Тамар Чіковані

У них зарплата десь 100-150 доларів, можливо і 200, залежно від чину. У лікарів десь доларів 40, у вчителів ще менше".

Мар`яна Драч

Грузія оголошувала конкурс на роботу у новій патрульній службі, скільки після цього залишилося старих кадрів?

Тамар Чіковані

Коли їх всіх відпустили додому, то обіцяли, що вони можуть взяти участь у конкурсі. Наскільки мені відомо, тільки відсотків два залишилося, а може, і менше. Людей сто. Там усі нові кадри. І в принципі під час цих екзаменів намагалися старих не брати, бо коли в тебе, так би мовити, корупція в крові і ти вмієш тільки брати гроші і нічого більше, звісно старалися старих поліцейських на роботу не брати .

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG