Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 19:11

Тимошенко посіла місце Ґанді і стала главою держави.


Сергій Куделя


Вашингтон, 29 липня 2005 - Юлія Тимошенко увійшла до трійки наймогутніших жінок планети. Так оцінив її впливовість американський діловий журнал “Forbes”, який вчора оприлюднив список 100 провідних жінок світу. Перше місце у ньому посіла державний секретар США Кондоліза Райс, а друге - віце-прем’єр Китаю Ву Ї. На третьому місці - український прем’єр-міністр, вона випередила президента Філіппін Глорію Арройо, зірку американського телебачення Опру Вінфрі, міліардерку Мелінду Ґейтс, сенаторку Гіларі Клінтон і першу леді США Лору Буш.

Фактором, який визначив жіночий рейтинг “Forbes”, були економічні та інші активи під контролем окремих жінок. А також стратегія і цілеспрямованість поведінки жінки-лідера. Щодо Юлії Тимошенко,то журналістів “Forbes” найбільше вразила її наполегливість у боротьбі з олігархами. Як відзначила в інтерв’ю радіо “Свобода” журналістка видання Елізабет МакДональд, хоча дії Тимошенко викликають багато критики в Україні та за її межами, вона не відмовляється від своїх цілей. Це, на думку журналу, дозволило Тимошенко випередити інших жінок, які обіймають посади глави уряду чи президента держави.

“Її оцінка пов’язана не лише з посадою чи титулом. Коли ми складаємо рейтинг, то завжди пам’ятаємо висловлювання британського прем’єр-міністра Маргарет Тетчер:” Мені байдуже, як довго говорять мої міністри, головне, щоб вони робили те, що я скажу”. Отже, ми шукаємо жінок із силою переконань та сміливістю, які готові брати на себе відповідальність. Саме тому нас вразила Юлія Тимошенко. Вона рішуче використовує свою посаду для того, щоб притиснути українських олігархів. І вона сміливо здійснює реприватизацію промислових об’єктів, які задешево скупили місцеві міліардери”.

У журналі “Forbes” Юлію Тимошенко вже віднесли до групи жінок-глав держав. Як каже журналістка Елізабет МакДональд, вплив Тимошенко на життя держави дозволяє ставити її в одній категорії з президентом Філіппін Глорією Арройо, президентом Ірландії Марі МакЕліс, президентом Фінляндії Тар’я Халонен, президентом Латвії Вайрою Віке-Фрайберґа та іншими всенародно обраними державними лідерами. Як зауважила журналістка видання, хоч Кондоліза Райс і була призначена на свою посаду президентом, але посідає перше місце у рейтингу наймогутніших жінок.

Оцінки американських журналістів діяльності Юлії Тимошенко на посаді глави уряду значно відрізняються від позиції американських урядовців. Як зазначив у своєму останньому виступі заступник держсекретаря США Деніел Фрід, за час роботи нового українського уряду економічні реформи в Україні фактично зупинилися. А інші західні експерти, зокрема економіст Андерс Аслунд, послідовно критикують Тимошенко за популістські рішення, сталінську риторику та навіть зраду ідеалів Помаранчевої революції. Однак, як зазначають журналісти “Forbes”, позиції жінок у сучасному світі надзвичайно мінливі, і вони не виключають радикальних змін у рейтингу наступного року. Наприклад, рік тому місце Тимошенко у рейтингу посідала індійський політичний діяч Сонья Ґанді, яка цього року навіть не увійшла до сотні найвпливовіших жінок світу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG