Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 23:51

100 українських миротворців відбули у Косово.


Галина Терещук


Львів, 2 серпня 2005 - Сьогодні із львівського військового аеропорту "Скнилів" у Косово у місто Приштіни вирушили 100 українських миротворців Першого окремого спеціального українсько-польського батальйону. Ротація відбуватиметься у 3 етапи упродовж серпня. Загалом до Косова відбудуть 262 українські військовослужбовці. Галина Терещук інформує зі Львова.

Це уже шоста ротація, починаючи від 1999 року, українських віськовослужбовців у Косово. Перебуватимуть вони там із миротворчою місією до серпня наступного року. Український Національний контингент виконує завдання у складі Польсько-Українського батальйону, що входить до багатонаціональної бригади “Схід”. Як зазначив в інтерв’ю радіо “Свобода” прес-секретар Західного оперативного командування капітан Дмитро Гуцуляк, українські миротворці нестимуть службу на блок - постах на кордоні. Тут і виникають міжетнічні сутички між сербами і албанцями.

Зона відповідальності українського Національного контингенту майже 250 квадратних кілометрів. Проживають на цій території більше 13 тисячі чоловік, з яких 65% — серби, 35% — албанці. Через територію проходить лінія етнічного кордону, на якій панують напружені стосунки між місцевим населенням.

Відтак українські військовослужбовці нестимуть службу на спостережних пунктах, контролюватимуть за пересуванням населення, супроводжуватимуть дітей до школи, охоронятимуть багатолюдні місця, проводитимуть конвої з сербським населенням через зону албанців, слідкуватимуть за тим, щоб незаконно не перевозилась зброя, вибухові пристрої і наркотики.

Українські військові мають забезпечити мир і спокій у районі конфлікту. За час перебування українських миротворців у Косово на них не здійснювали напади ані серби, ані албанці. Легкі травми військові можуть отримати під час демонстрацій, коли у них люди жбурляють каміння. Дмитро Гуцуляк:

--За 6 років жоден український миротворець у бойових діях у Косово не загинув.

За словами командира національного контингенту підполковника Віктора Копачинського особовий склад добре захищений. Проходив спільну підготовку з польськими вояками на Яворівському полігоні і на території Польщі.

Бажаючих поїхати у складі батальйону з миротворчою місією не бракує. У середньому військовослужбовці отримують 600-1000 доларів в місяць.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG