Доступність посилання

ТОП новини

Представник США на засіданні ОБСЄ закликала Росію пояснити свою військову активність


Президент України Володимир Зеленський під час поїздки в зону бойових дій на Донбасі на тлі загострення воєнної ситуації, 8 квітня 2021 року
Президент України Володимир Зеленський під час поїздки в зону бойових дій на Донбасі на тлі загострення воєнної ситуації, 8 квітня 2021 року

Представник США на засіданні постійної ради ОБСЄ закликала Росію пояснити свою військову активність. Аудіозапис засідання є в розпорядженні Радіо Свобода.

Американська представниця звернула увагу, що Росія «намалювала картину» погіршення ситуації на Донбасі ще до того, як ситуація справді погіршилася.

«Попри намагання Росії переконати нас, немає жодних доказів, що Київ планує широкомастштабну воєнну операцію. Менше впевненості стосовно Москви», – сказала американська представниця.

За даними США, Україна не вживала дій, щоб спровокувати Росію на ескалацію напруги.

Представниця Сполучених Штатів звернула увагу, що Росія, якщо має занепокоєння через війська США чи НАТО в Європі, може надати запит на додаткову інформацію у відповідності до положень Віденського документа 2011 року.

Український представник поцікавився в російської сторони, коли військові та техніка повернуться на свої початкові місця розміщення та чому Росія не повідомила про свої військові навчання у відповідності до Віденського документа.

Представник України згадав про слова міністра оборони Росії Сергія Шойгу, який заявив, що Росія перекинула в західну частину країни дві армії та три з’єднання Повітряно-десантних військ у відповідь «на загрозливу для Росії військову діяльність НАТО».

«Ця кількість військ, очевидно, виходить за поріг, за якого необхідно попередньо надавати повідомлення (про військові навчання – ред.)», – заявив український представник.

Він поцікавився: «Як це узгоджується із відповіддю Російської Федерації, що вона не здійснює жодних значних військових дій?»

Представниця Росії заявила, що її країна «не веде будь-якої військової діяльності, про яку необхідно надавати інформацію в межах Віденського документа».

«Усі заходи з переміщення російських підрозділів реалізуються в межах бойової підготовки – підкреслюю – на нашій національній території. Вони адекватні обстановці і не зачіпають безпеку інших держав», – запевнила російська представниця.

Вона вважає, що країни Заходу, підтримуючи Україну, беруть на себе відповідальність «за авантюристський курс київського режиму».

Представниця Москви просить ОБСЄ «не закликати Росію згорнути військове нарощування на своїй же території (причому якого фактично немає)», а змусити Київ «утриматися від мілітаристської риторики і кривавої та самогубної авантюри».

Росія останніми тижнями активно нарощує військову присутність біля українських кордонів і в анексованому Криму. За даними розслідувачів, вже стягнула 80 тисяч військових до східного кордону з Україною та у Криму. Також розслідувачам вдалося зафіксувати великий табір російських військових у Воронезькій області, за 250 кілометрів від кордону з Україною.

У Кремлі заявили, що пересування російської армії територією Росії не повинне викликати занепокоєння інших країн, зокрема України.

Західні союзники України – США, ЄС, G7 та НАТО – висловили Києву свою підтримку.

XS
SM
MD
LG