Доступність посилання

ТОП новини

Росія заявляє, що український військовий корабель «Донбас» «створює загрозу безпеці мореплавства»


Український військовий корабель «Донбас» у Маріуполі
Український військовий корабель «Донбас» у Маріуполі

ОНОВЛЕНО: Корабель «Донбас» у «чутливі зони» не заходив і повертається на базу – штаб ООС

Український військовий корабель «Донбас» перебуває в безпосередній близькості від Керченської протоки та створює загрозу безпеці мореплавства, передають увечері 9 грудня російські інформагенції з посиланням на Федеральну службу безпеки Росії.

«У даний час «Донбас» перебуває на відстані 18 морських миль (це близько 33 кілометрів – ред.) до Керченської протоки, вимоги змінити курс не виконує. Вказані дії створюють загрозу безпеці мореплавства», – заявляють у ФСБ.

За даними спецслужби, уранці у четвер корабель управління «Донбас» ВМС України знявся з рейду порту Маріуполь і вирушив у напрямку Керченської протоки. О 13:45 корабель берегової охорони прикордонної служби ФСБ Росії, що супроводжує «Донбас», попередив про необхідність «дотримання російського законодавства в частині, що стосується подання необхідних заявок на проходження Керченською протокою».

«Отримано відповідь, що слідувати через Керченську протоку не планує», – повідомили в ФСБ.

Українська сторона наразі не коментувала цих повідомлень із Росії.

Окупація та анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся не визнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу.

Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості».

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG