Доступність посилання

ТОП новини

УПЦ КП проведе Архієрейський собор перед Об’єднавчим собором православних церков


Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату скликає на 13 грудня Архієрейський собор. Про це у Facebook повідомив речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря.

«Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року», – написав речник.

Українська православна церква Київського патріархату спільно з Українською автокефальною церквою вирішила брати участь в об'єднавчому соборі канонічно визнаної Вселенським партіархатом Української православної церкви. Релігійна організація, яка нині називається Українською православною церквою і перебуває в єдності з Московським патріархатом, вирішила не брати участь у об'єднанні. Її ієрархи заявили, що ця організація покарає своїх священиків, які вирішать приєднатися до об’єднавчого собору православної церкви в Україні.

Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться в грудні, повідомив 19 листопада Вселенський патріархат.

Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня, заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві 5 грудня.

13 листопада президент України Петро Порошенко зустрівся з групою архієреїв Української православної церкви (Московського патріархату), які підтримують створення помісної української церкви. Переговори проходили у закритому режимі.

На Об’єднавчому соборі керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП) – мають ухвалити рішення про об’єднання церкви й обрати її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію української православної церкви, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу).

Росія і Російська православна церква виступають проти цього рішення.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках
Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Томос для України: 15 грудня – об’єднавчий собор у Святій Софії

Порошенко оголосив дату об’єднавчого собору УПЦ

Ієрархи УПЦ (МП) бояться компромату від спецслужб Росії

Агент «Юрек», покаяння і томос для України

5 ознак втручання Росії у надання томосу для України очима українських науковців

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG