Доступність посилання

ТОП новини

На зустрічі з Порошенком архієреї УПЦ (МП) заявили про «безпрецедентний тиск Москви» – речник президента


За словами речника, Порошенко запевнив, що Київ захищатиме право священнослужителів і мирян на вибір церковної юрисдикції
За словами речника, Порошенко запевнив, що Київ захищатиме право священнослужителів і мирян на вибір церковної юрисдикції

Представники групи архієреїв УПЦ (МП), які підтримують звернення до Вселенського патріарха щодо надання Україні автокефалії і зустрілися напередодні в Українському домі в Києві з президентом України, заявили про «безпрецедентний тиск Москви», повідомив речник президента Святослав Цеголко.

«Російський сценарій вчора було зірвано… Петро Порошенко поінформував ієрархів про свої перемовини із Вселенським патріархом Варфоломієм, про угоду між Україною й Константинопольським патріархатом, і про готовність Вселенського престолу сприяти проведенню об’єднавчого Собору. Владики розповіли Президенту про безпрецедентний тиск Москви, який чиниться на тих єпископів УПЦ(МП), які готові приєднатися до творення єдиної церкви», – написав він у Facebook 14 листопада.

За словами речника, президент запевнив, що українська держава захищатиме право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції. Він також заявив, що Вселенський патріарх зі свого боку, гарантує повний канонічний захист прибічникам автокефалії в Україні, додав Цеголко.

Про те, що президент України Петро Порошенко 13 листопада зустрівся з групою архієреїв Української православної церкви (Московського патріархату) в Українському домі в Києві, напередодні повідомляло «Громадське ТБ» з посиланням на джерела в адміністрації президента.

Співрозмовник телеканалу зазначив, що Порошенко зустрічався з представниками УПЦ (МП), які підтримують створення помісної української церкви. Скільки саме архієреїв прийшли на зустріч, джерело не уточнило. Переговори проходили у закритому режимі.

Президент Петро Порошенко мав зустрітися з ширшим колом єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) в Києві 13 листопада. Зустріч, однак, не відбулася. Як заявили обидві сторони пізніше, вони не дійшли згоди щодо місця проведення заходу.

Представники УПЦ (МП) 13 листопада вирішили провести собор архієреїв цього церковного утворення у Києво-Печерській лаврі замість зустрічі з президентом України Петром Порошенко в Українському домі. Вони заявили, що така зустріч із головою світської влади ще можлива, але, мовляв, на «церковній території».

Собор УПЦ (МП) ухвалив припинити євхаристичне спілкування зі Вселенським патріархатом, відповідно до попереднього рішення Російської православної церкви, частиною якої є УПЦ (МП), – а також відмовився брати участь у створенні єдиної помісної української церкви та змінювати назву.

Церковного рейдерства хоче не Київський патріархат, а Москва – Філарет
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:27:38 0:00

11 жовтня синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії українській помісній православній церкві. Синод також постановив відновити канонічний єпископський сан голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета і голови Української автокефальної церкви митрополита Макарія, а підпорядковані їм священики і віряни відновлені у спілкуванні зі вселенською Православною церквою.

Далі, як пояснив патріарх УПЦ КП Філарет, керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), – повинні скликати собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.

Росія і Російська православна церква виступають проти цього рішення Синоду Вселенського Константинопольського патріархату.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках
Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Що означає угода України зі Вселенським патріархатом?

Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет

Усі православні архієреї в Україні є архієреями Вселенського престолу – архієпископ Йов

Томос від патріарха Варфоломія: тепер слово за церквами України

Росія після томосу для України: вона, як і Путін, піде самотньо

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

У Радіо Свобода також є цікаві новини, які не потрапляють на сайт. Читайте їх у Telegram-каналі.

XS
SM
MD
LG