Доступність посилання

15 Жовтень 2018, Київ 12:12

МЗС: вирок Шаріній є «свідченням антиукраїнської параної російського режиму»


Наталія Шаріна у суді Москви після оголошення вироку, 5 червня 2017 року

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що засудження директора бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної до чотирьох років позбавлення волі (умовно) є черговим «свідченням антиукраїнської параної російського режиму».

«Єдиний у Росії державний заклад української культури – Бібліотека української літератури в Москві – функціонувала в умовах обшуків приміщень, вилучень книжок і обладнання, шантажу й залякувань колективу з боку російських правоохоронних органів, арештів і дискредитації керівництва», – йдеться у заяві відомства.

У дипломатичному відомстві зауважують, що впродовж багатьох років «російська влада демонструє весь арсенал боротьби з усім, що пов’язано з Україною».

5 червня Міщанський суд столиці Росії Москви визнав колишню директорку Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну винною в екстремізмі й розтраті і засудив її до чотирьох років позбавлення волі умовно. Сама Шаріна назвала вирок політичним, її захист заявив про намір оскаржити його.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International засудили вирок Шаріній, судовий процес назвали політизованим, який «не має нічого спільного зі встановленням справедливості й підкреслює серйозні недоліки в судовій системі Росії».

За версією слідства, в 2011-2015 роках Шаріна поширювала визнану в Росії екстремістською книжку лідера УНА-УНСО Дмитра Корчинського, а також вела «антиросійську пропаганду» за допомогою іншої друкованої продукції. З жовтня 2015 року Шаріна перебуває під домашнім арештом. Провину вона не визнає.

У березні 2017 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу Шаріної на умови домашнього арешту. Правозахисний центр «Меморіал» визнав її політв’язнем.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG