Доступність посилання

ТОП новини

Сирія: МКЧХ заявляє про припинення надання допомоги у Східній Гуті


Волонтери сирійського Червоного півмісяця роздають допомогу в Східній Гуті, 5 березня 2018 року

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) заявляє про вимушене припинення надання допомоги у контрольованому повстанцями анклаві у районі Східної Гути в Сирії.

Речниця МКЧХ в Сирії Інгі Седкі 6 березня заявила, що більша частина допомоги з конвоєм була доставлена до міста Дума поблизу Східної Гути 5 березня, але місію довелося згорнути до того, як увесь вантаж було доставлено.

Член місцевої ради міста Дума Іяд Абдельазіз заявив, що 9 вантажівок допомоги повинні були покинути цю територію після обстрілу та повітряних ударів з боку урядових сил у вечірній час.

Раніше у Червоному Хресті повідомляли, що сирійська армія дозволила гуманітарній колоні вивантажити продовольство для 27 тисяч людей, при тому, що в Східній Гуті живе близько 393 тисяч.

Однак, за заявами керівництва гуманітарної місії офісу ООН з гуманітарних питань, сирійські урядові сили не дозволили вивантажувати більшу частину медикаментів для поранених і хворих та не дали можливості замінити їх іншими засобами.

Гуманітарний конвой складався з 46 вантажних автомобілів, спрямованих Міжнародним комітетом Червоним Хрестом, сирійським Червоним Півмісяцем і Організацією Об’єднаних Націй.

За даними правозахисників, 5 березня в оточеному районі поблизу Дамаска, внаслідок обстрілів загинули щонайменше 45 цивільних жителів.

4 березня президент Сирії Башар аль-Асад заявив, що його війська продовжать наступ на утримуваний повстанцями анклав Східна Гута на околиці столиці Дамаска, попри заклики міжнародної спільноти зупинити вогонь.

Також 4 березня президент США Дональд Трамп і прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у телефонній розмові дійшли згоди, що влада Сирії і Росія, яка підтримує її, несуть спільну відповідальність за «розпачливі людські страждання» у Східній Гуті. Як повідомили про цю розмову в Лондоні, обидва керівники погодилися з тим, що «Росія й інші, хто має вплив на сирійський режим, мають діяти негайно, щоб зупинити цю кампанію насильства і захистити цивільне населення».

Державні засоби інформації Сирії раніше заявляли, що урядові війська просунулися вперед на кількох фронтах і взяли під контроль кілька сіл на оточеній території Східної Гути, що прилягає до Дамаска зі сходу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG