Доступність посилання

ТОП новини

Прибічники Путіна скуповують нерухомість у ЄС («СХЕМИ» | ВИПУСК №33)


Також у випуску: Кошторис мажоритарника | Обличчя влади: Олександра Павленко

Курс на Балтію

Публічна ненависть до європейських цінностей для декого з прибічників президента Росії Володимира Путіна виявилася подвійною грою. З одного боку, вони публічно засуджують політику Заходу, з іншого – скуповують нерухомість у європейських країнах. Цього разу ми разом з нашими латвійськими колегами проаналізували, хто ж зі впливових росіян за час після українського Майдану кинувся купувати квартири та будинки у Латвії – країні європейського союзу. Адже такі покупки ще й дають змогу отримувати посвідку на проживання – так звану золоту візу в Європу. Про це далі Олена Логінова.


Кошторис мажоритарника

Скільки коштує стати народним депутатом-мажоритарником? Скільки грошей йде у кандидата на передвиборну кампанію? Це має бути відображено у звітах, які всі кандидати зобов’язані законом подати у виборчу комісію. ЦВК таки опублікувало цю інформацію, але не повністю. Хто дав гроші на кампанію та на що вони були витрачені – ці деталізовані дані мають зберігатись у місцевих архівах кожного населеного пункту. Сергій Андрушко вирушив у архіви, щоб знайти там дані про те, хто спонсорував на останніх парламентських виборах мажоритарників та подивитись, як нардепи виконують закон.

Обличчя влади: Олександра Павленко

Міністерство охорони здоров’я – хто керує цим відомством, рішення якого позначаються на житті кожного українця? Головою МОЗ призначено грузина Олександра Квіташвілі, а хто працює його першим заступником? Олександра Павленко, до цього вона обиралася у Раду за округом у Києві від Блоку Порошенка. Наш журналіст Максим Савчук, досліджуючи кар’єрний шлях пані Павленко, виявив, що заступник міністра охорони здоров'я порушує антикорупційне законодавство: суміщає посаду члена Кабінету міністрів з адвокатською діяльністю, не зупинивши, як того вимагає закон, свою адвокатську ліцензію. Чому закон не один для всіх, і чи може адвокат провадити політику у сфері медицини? Розбирався Максим Савчук.

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Ментор проєкту «Схеми в регіонах» (спільний проєкт програми «Схеми: корупція в деталях» та Інституту розвитку регіональної преси).

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG