Доступність посилання

ТОП новини

Східноєвропейські трудові мігранти повертаються додому


Лондон – Серед європейських тем, які привернули увагу європейської преси у середу, масове повернення східноєвропейських мігрантів із Західної Європи додому, а також низький рівень злочинності на Балканах і вимоги польської громади у Литві.

Британський щоденник Daily Telegraph пише про відхід поляків із Західної Європи, головним чином Британії. Коли Польща вступила до ЄС 2004 року, коментує газета, «умови для напливу поляків були ідеальними. Британський фунт стерлінгів обмінювався на 7 польських злотих, і цей курс давав величезне заохочення тим, хто хотів тут заробити… Зі швидким ростом польської економіки і з курсом обміну, за якого за фунт можна купити лише трохи більше від чотирьох злотих, за приблизними даними дослідження Інституту публічної політики, близько половини з мільйона східноєвропейських працівників, які прибули до Великої Британії після 2004 року, вже залишили країну. А Британії ж треба здійснити великі будівельні роботи до Олімпіади 2012 року. Тож, звичайно, було добре мати під рукою цю кваліфіковану, дешеву і надійну робочу силу. Проблема в тому, що 2012-й рік є предметом гордощів і для Польщі, яка приймає Чемпіонат Європи з футболу. Тож який вибір зроблять польські робітники: Варшава чи Лондон?» – запитує британське видання.

Стаття в сьогоднішній словацькій газеті Sme може здивувати людей, що понад 15 років чують про постійні конфлікти на Балканах. З публікації ж з’ясовуємо, що на Балканах нині жити безпечніше, ніж у Західній Європі. Видання посилається на звіт виконавчого директора Бюро ООН із проблем наркотиків та злочинності Антоніу Марії Кости: «Ймовірність бути вбитим у Швеції вища, ніж у Македонії, у Румунії почуватиметеся безпечніше, ніж у Швейцарії. Балканський регіон, сцена кривавого конфлікту недавніх років, нині відчуває падіння класичної злочинності. Вбивства, крадіжки, зґвалтування й напади трапляються тут рідше, ніж у державах Західної Європи… Але Балкани залишаються головним пунктом надходження наркотиків до Європи».

Польська Gazeta Wyborcza пише про міжетнічні правописні проблеми у Литві. Польська меншина зажадала права писати свої імена в документах відповідно до польського правопису, зокрема, із використанням польських літер, які не існують у литовській мові. У статті мовиться: «Поляки у Литві мають проблеми з написанням своїх імен згідно з правилами своєї мови, бо литовці автоматично змінюють імена, що звучать по-іноземному, відповідно до правил власної мови. Тому … типовий Ковальскі стає Ковальскісом… Мовні пуристи кажуть, що у Литві імена слід писати згідно з литовською орфографією, бо закон про мову має вищість над законами про меншини».

Данське видання Berlingske Tidende повідомило про можливий конфлікт, викликаний включенням до молодіжної жіночої збірної цієї країни з футболу талановитої мусульманської дівчини. Футбольна асоціація країни (DBU) дала їй дозвіл грати з мусульманською хусткою на голові. У статті мовиться: «Чи втримаються націоналісти від дебатів на цю тему, чи ж спокуса виявиться надто великою? Згідно з речником DBU, у двох перших матчах у талановитого гравця жодних проблем не було. Але, – іронізує видання, – DBU, дівчині, урядові й країні так легко це з рук не зійде… Адже це є важкою зброєю в дебатах щодо цінностей. Єдиний вихід – це новий закон і створення парламентської більшості з проблеми, і це треба зробити якнайшвидше».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG