Стаття в сьогоднішній словацькій газеті Sme може здивувати людей, що понад 15 років чують про постійні конфлікти на Балканах. З публікації ж з’ясовуємо, що на Балканах нині жити безпечніше, ніж у Західній Європі. Видання посилається на звіт виконавчого директора Бюро ООН із проблем наркотиків та злочинності Антоніу Марії Кости: «Ймовірність бути вбитим у Швеції вища, ніж у Македонії, у Румунії почуватиметеся безпечніше, ніж у Швейцарії. Балканський регіон, сцена кривавого конфлікту недавніх років, нині відчуває падіння класичної злочинності. Вбивства, крадіжки, зґвалтування й напади трапляються тут рідше, ніж у державах Західної Європи… Але Балкани залишаються головним пунктом надходження наркотиків до Європи».
Польська Gazeta Wyborcza пише про міжетнічні правописні проблеми у Литві. Польська меншина зажадала права писати свої імена в документах відповідно до польського правопису, зокрема, із використанням польських літер, які не існують у литовській мові. У статті мовиться: «Поляки у Литві мають проблеми з написанням своїх імен згідно з правилами своєї мови, бо литовці автоматично змінюють імена, що звучать по-іноземному, відповідно до правил власної мови. Тому … типовий Ковальскі стає Ковальскісом… Мовні пуристи кажуть, що у Литві імена слід писати згідно з литовською орфографією, бо закон про мову має вищість над законами про меншини».
Данське видання Berlingske Tidende повідомило про можливий конфлікт, викликаний включенням до молодіжної жіночої збірної цієї країни з футболу талановитої мусульманської дівчини. Футбольна асоціація країни (DBU) дала їй дозвіл грати з мусульманською хусткою на голові. У статті мовиться: «Чи втримаються націоналісти від дебатів на цю тему, чи ж спокуса виявиться надто великою? Згідно з речником DBU, у двох перших матчах у талановитого гравця жодних проблем не було. Але, – іронізує видання, – DBU, дівчині, урядові й країні так легко це з рук не зійде… Адже це є важкою зброєю в дебатах щодо цінностей. Єдиний вихід – це новий закон і створення парламентської більшості з проблеми, і це треба зробити якнайшвидше».