Ініціатор фестивалю – Олег Скрипка – обіцяє чимало музичних цікавинок. Так, українські кобзарі і бандуристи спробують акомпанувати іноземним колегам, і сейшн обіцяє бути просто фантастичним. Як стверджує представник Харківського кобзарського цеху Костянтин Черемський, ці інструменти користуються попитом у закордонних споживачів музики: «Тому можна стверджувати, що ці наші інструменти були надбанням полі-інструменталістів, а потім уже буде час їх розкручувати навіть на поп – рівні».
Митці з Алеї майстрів допоможуть
Досвід фестивалю «Країна мрій» свідчить, що не меншим попитом, аніж власне виступи гуртів та оригінальні музичні інструменти, в учасників і гостей користуються вироби традиційних ремесел. Є люди, які мріють навчитися ковальському чи гончарному мистецтву хоча би на аматорському рівні – допомогти їм зможуть митці з Алеї майстрів. Про це повідомив організатор роботи Алеї, етнограф Олексій Доля, нарікаючи на ажіотаж довкола фестивалю: «Зараз до мене – десятки дзвінків, які не сотні кожен день. Біля ста майстрів буде, як завжди, з майстер – класами: будуть ковалі, гончарі, буде ткальство. Усе буде нормально!».
«Родзинкою» ювілейного фестивалю є поява літературної сцени та Алеї книжкових майстрів, про що розповів видавець Дмитро Капранов: «Це буде велика літературна сцена у Музеї Гончара. І буде два маленькі майданчики для виступів, посеред Алеї книжкових майстрів. Алея буде починатися з виробничої частини, там стоятиме станок високого друку – там буде відповідно офортист, який буде показувати, як це робилося раніше і робиться зараз».
А отже, збудуться мрії і симпатиків сучасної української літератури – вони зможуть почути, як письменники виконують вірші та поеми в етно-стилі. А увечері, зібравшись довкола Великої сцени, під музику українських та європейських виконавців, учасники і гості фестивалю створюватимуть українську країну мрій.