Доступність посилання

ТОП новини

Photokina-2008: фотографія перетворюється на народне захоплення


Кельн – У Німеччині триває найбільший у світі ярмарок фото- та кінотехніки Photokina. Свою продукцію на виставку, яка кожні два роки відбувається в Кельні, привезли понад півтори тисячі учасників із майже 50 країн світу. На шоу не бракує новинок.

Фотографування із переходом у цифровий формат перетворилося вже в багатьох країнах на справжнє народне захоплення. Лише в Німеччині фотолюбителі щосекунди роблять понад 500 фотознімків. Причому в цій статистиці експерти не враховують знімки, зроблені за допомогою мобільних телефонів.

Не дивно, що на найбільшому в світі ярмарку фото- та кінотехніки новинок не бракувало: надміцні компактні фотоапарати, які можна кидати з двометрової висоти і вони не розбиваються; камери, що автоматично роблять знімок, як тільки людина починає посміхатися; техніка, яка запам’ятовує не тільки дату та час, але й за допомогою супутникової системи GPS ще й точні координати знімка.

Фотоапарати для жінок

Фотопромисловість поступово відкриває для себе також нове коло користувачів. Минули ті часи, коли фотоапарат належав до екіпірування виключно чоловіків. Стрімко зростає кількість жінок, які беруть у руки камеру. За даними Німецької спілки фотоіндустрії, торік у Німеччині фотографувало 60 відсотків жінок.

На ярмарку в Кельні можна побачити багато техніки, розрахованої спеціально на слабку стать – камери, які вирізняються своїм невеликим розміром, особливим дизайном, і які дуже прості в користуванні. «Користувач не повинен довго розбиратися, яку кнопку натиснути, а інтуїтивно вибирати потрібну йому програму, щоб зробити найкращу фотографію в ситуації, в якій він якраз перебуває», – розповіла представник компанії Canon Беттіна Стееґер.

Тривимірна фототехніка стає реальністю

Серед новинок привертають до себе увагу також дзеркальні цифрові фотоапарати з відеофункцією. Учасники кельнського ярмарку виставили й кілька експерементальних речей.

Один із японських виробників представив фотоапарат, що здатен робити тривимірні знімки. Щоправда, експерти поки що вказують на недосконалість такої техніки. На думку представника німецького фонду «Тестування товарів» Петера Кнака, тривимірна зйомка – це «цікавий експеримент, але не більше». «Тут справді є потенціал. Можливо, на наступному ярмарку Photokina представлять уже досконалішу техніку, а через 4 роки вже кожен матиме в кишені тривимірний фотоапарат», – зауважив експерт.

Найбільший у світі ярмарок фото- та кінотехніки Photokina триватиме в німецькому місті Кельн до неділі. Організатори сподіваються, що на виставці побуває 160 тисяч відвідувачів.

(Кельн - Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG