«На Гоголя немає Гоголя. На пушкінській, як кажуть хлопці, немає Пушкіна. Хоча там є невеличкий бюст, але для такої постаті, для такої вулиці цього замало, як вони вважають. Тому вони вирішили подарувати обличчя місту. Ми вже бачимо позитивні відгуки і від мешканців. Бо ми ж не псуємо якесь архітектурне надбання, а навпаки... На вулиці Гоголя це стіна вздовж двора, яка огороджує гаражі, на Пушкінській це темна арка, яку вони оживили»,— каже Марина Конєва, заступник директора Художньої галереї, де підтримали Стріт-Арт проект.
Дуель на Пушкінській
Сюжет на Пушкінській найбільше подобається авторам, каже художник Роман Мінін: «На тему — дуель. На одній стіні арки Пушкін, а напроти нього алегорія Дантеса. Там є всі сучасні герої американські, супергерої. І виходить це дуель вигаданих супергероїв і реальної людини, дуель поезії і шоу-бізнесу, дуель старого і нового покоління».
Слідом за Пушкінською та Гоголя художники мають намір розмалювати ще й будинки на Раднаркомівській. Кажуть, ані народних комісарів, ані натяків на комунізм не буде. Там знову зустрінуться Пушкін і Гоголь. Але тема інша: роздоріжжя. Втім, власники офісних будинків на Раднаркомівській згоди на роботу художникам не дають, каже Роман Мінін.
«Ми мистецтва не потребуємо», – власники старих будівель
За словами художників, муніципалітет дозволив там розмальовувати, але приватні структури, які володіють там стіною, проти: «І вмовити їх неможливо. І як їх зацікавити, якщо, цитую, «ми мистецтва не потребуємо».Тобто, якщо це стосується приватної власності, то починають — мовляв, давайте нам гроші, щоб ми дозволили вам тут розписувать. Розумієте, такі собі розумники».
Якщо проект харків’янам сподобається, хлопці обіцяють влітку до Дня міста організувати фестиваль Стріт-Арту і розмалювати ще кілька вулиць. Наприклад, Маяковського та Леніна. До того ж, наступного року художників чекають у Польщі. Влада Познані запропонувала розписати цілий район, який нещодавно звели, і який, за задумом, має стати привабливим для туристів.
(Київ – Прага)