(Київ – Прага)
Київ – Питання про відсутність українського кіно, звичайно ж, виглядає цілком аматорським. Типу, товариш не в темі. Фахівці, стомлено посміхнувшись, пояснять причини цієї відсутності легко й дохідливо, посилаючись на десятки причин. Ну, що кіно – процес технологічний, витратний, що за відсутності широкого виробничого потоку дарма дошукатися шедеврів серед трьох вітчизняних кінематографічних сосен. Що для кіно потрібні великі кошти (як у Москві), потрібні відповідні закони (як у Москві), що, зрештою, потрібні високопрофесійні кадри, які теж, ну, так сталося, всі в Москві. Надто ж бракує якісних письменників та сценаристів.
Хоча зрідка трапляються справжні фахівці й в Україні, і тоді відбувається черговий «кінематографічний прорив». Як, скажімо, нещодавно презентований у Києві триллер «Ілюзія страху», знятий молодим режисером Олександром Кирієнком. Дебютував цей молодий митець два роки тому стрічкою «Помаранчеве небо», яка справляла враження збірки кліпів на музику «Океана Ельзи» й забулася, певно, ще швидше, ніж «ідеали Майдану». Навіть попри те, що у стрічці були задіяні такі «звьозди», як Віктор Ющенко та Олександр Мороз, котрі зіграли себе самих. Кволий результат, схоже, не збентежив молодого режисера, і він залишився вірним раз і назавжди обраній творчій стратегії. А саме – наполегливо шукати (й знаходити) небуденних співтворців для своїх майбутніх шедеврів. Що й завершилося цілковитим успіхом фільму «Ілюзія страху», літературною основою якого є однойменний роман Олександра Турчинова, котрий спробував себе ще й в якості сценариста та продюсера.
Що, не знаєте такого письменника? Дарма. Член письменницької спілки, між іншим. А за сумісництвом ще й перший віце-прем’єр України. І також дарма дошкульний літкритик Михайло Бриних, свого часу рецензуючи аматорський текст, поблажливо додавав, мовляв, попри повну творчу безпорадність, роман же не номінується на Гонкурівську премію. Порівняно з перспективами новоспеченої стрічки, хвалена літературна премія курить на балконі. Адже фільм не лише сподобався Юлії Тимошенко, а й вже висунувся Міністерством культури України на премію Американської кіноакадемії. Тобто, будуть творці «Ілюзії...» змагатися за «Оскара» в номінації «кращий іноземний фільм». Так що на балконі курить і необачний зоїл Бриних.
Зрештою, хай би й змагалися, чом би й ні? Справді, може, когось і зацікавлять поневіряння українського бізнесмена з усіма джентльменськими наборами доби – розборками, «кидаловом», стріляниною, духовним очищенням і, до всього, неабияким філософським відкриттям про те, що «ваші проблеми – це ваш страх». Але довіри до віце-прем’єрського та режисерського творива було б незрівнянно більше, якби паралельно мали б змогу заговорити кінематографічною мовою й твори інших сучасних українських письменників. Які, маю нахабство думати, надаються до такого перевтілення – ті ж «Сталінка», «Ключ», «Елементал», «Рекреації», «Солодка Даруся» і ще, й ще. Одначе, аби здійснилося таке диво, Олесеві Ульяненку, Василеві Шкляру, Юрієві Андруховичу, Марії Матіос та багатьом іншим, схоже, потрібно ставати мінімум нардепами. А відомому режисерові Вікторові Гресю, який десятиріччями не може знайти кошти на втілення свого грандіозного сценарного задуму за «Тарасом Бульбою», потрібно терміново підшукувати співавторів у Кабміні, а не серед забронзовілих класиків.
(Київ – Прага)
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
Байден відреагував на заяву Путіна про тактичну ядерну зброю в Білорусі 48692 views
2Gulagu.net зупиняє евакуацію з РФ військових. Один з евакуйованих зізнався у причетності до воєнних злочинів 8087 views
3Путін визнав, що санкції Заходу можуть мати «негативний» вплив на Росію 7641 views
4У ЗСУ повідомили про знищення російського бомбардувальника під Бахмутом 5986 views
5Влада Китаю намагалася повернути на батьківщину засновника Alibaba Group Джека Ма – Bloomberg 3630 views
6Росія стверджує, що її військові змогли вперше перехопити в Україні боєприпас GLSDB 3573 views
7Частина церковників налаштована на провокації – Потураєв про виїзд УПЦ (МП) із Лаври 3501 views
8УПЦ (МП): ніякого виселення не може бути, бо «немає юридичних підстав» 2972 views
9Пригожин: битва за Бахмут «неабияк пошарпала» ПВК «Вагнер» 2688 views
10Розвідка Британії назвала «одне з ключових досягнень» українських сил біля Бахмута 2278 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Фотогалереї
29 березня – останній день, коли церковники УПЦ (МП) можуть жити у Києво-Печерській лаврі
29 березня закінчується термін дії договору про оренду Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» із Українською православною церквою Московського патріархату. Священослужителі УПЦ (МП) зобов'язані покинути Лавру до цього дня, включно. Останні тижні вони вивозили з Лаври усе майно.
-
Відео
«Буча-Комбуча», редиска «Азовсталь»: патріотичні гасла і назви у рекламі. Буде заборона?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що забороняє використовувати патріотичні назви чи слогани у назвах брендів чи у їх рекламі. У якому вигляді можуть прийняти документ депутати і яка думка суспільства – чи прийнятні такі слогани – дивіться у відео.