Доступність посилання

ТОП новини

Німці допомагають очистити українські ріки


Івано-Франківськ – Гірські водограї Покуття увійшли в пісні і приказки як символ чистоти і природної краси. Але після липневої повені про стан води в гірських річках краю можна лише здогадуватись, жодних офіційних даних не було опубліковано. В Прикарпатті ще до цього часу про рівень води під час повені свідчать поліетиленові пакети та пластикові пляшки на прибережних корчах. Залишаються і застарілі проблеми: комунальні і промислові викиди, та добрива, що змиваються після обробки полів. Проте для всіх цих проблем рішення є. Днями його запропонувала нова спільна українсько-німецька програма, яка має повернути воді її природну чистоту.

В Україні є програми захисту водних ресурсів, та не всі вони працюють, каже генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Саєвич. Тому для України важливий німецький досвід.
«Ми можемо навчитися, як вони здійснюють захист водних ресурсів, і в перспективі будуть розроблені методи для нас. В основному це стосуватиметься басейну Західного Бугу. Він впадає в Балтику, а для Європи це важливо», – зазначає Микола Саєвич.
Як Ельбу зробили чистою
Керівник Дрезденського водоканалу Гунда Рьостель каже, що 20 років тому їхня Ельба була клоакою, а тепер це чиста ріка, де водиться до 40 видів риб. Після очисних споруд воду з неї можна пити, хоча в Німеччині воліють використовувати для пиття лише воду з артезіанських свердловин. В ріку скидається очищена за європейськими стандартами вода.
«В Німеччині надзвичайно важливе значення приділяється технологічним аспектам очистки стічних вод. Так, обов’язковими за німецьким законодавством є три рівні очистки, обов’язкова біологічна очистка. Якщо це перевести у цифри, то за 17 років ми інвестували у сферу очистки стічних вод близько 600 мільйонів євро», – заважила Гунда Рьостель.
Івано-франківці отримали позику Світового банку
Німецькі фахівці звертають увагу на фінансові передумови та на інвестування у технічну сферу. І використовувати для цього варто міжнародні засоби підтримки.
Прикладом є «Івано-Франківськводоекотехпром». Підприємство отримало позику Світового банку в розмірі понад 7 мільйонів доларів на реконструкцію системи водопостачання. Із них близько 6 мільйонів підуть на реконструкцію міських очисних споруд, каже Микола Саєвич. «Основну частину ми збираємося направити на розвиток очисних споруд, тобто виділення біогазу з намулу, перероблення на електроенергію для власних потреб», – розповів генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром».
В Івано-Франківську буде також придбано електролізну установку для хлорування та сучасну лабораторію для аналізу води. Позика Світового банку виділена під 5 % річних. Термін її повернення – 15 років.
(Івано-Франківськ –Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG