Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 12:25

БЮТ підготував подання про початок процедури імпічменту Президента – ЗМІ


Як пише газета «Коммерсант-Украина», у розпорядженні видання 23 грудня опинився документ, який підтверджує намір БЮТ усунути В. Ющенка з посади Президента за допомогою процедури імпічменту. Віце-спікер Верховної Ради, член БЮТ Микола Томенко спростував інформацію про те, що юристами блоку розроблено проект подання народних депутатів про імпічмент президенту Віктору Ющенку.

Зокрема, газета зазначає, що в проекті подання народних депутатів перераховані ряд статей Кримінального кодексу, відповідно до яких дії Глави держави можуть бути кваліфіковані як злочини.

Проект був розроблений юристами БЮТ. «Коммерсант» вважає, що в проекті є ряд фактів, які свідчать про те, що добиватися імпічменту Президента фракція БЮТ має намір спільно з Партією регіонів.

Першим у списку злочинів, за які Президент може бути відправлений у відставку, значиться видання ним указів про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання.

«Видання таких актів було безперечним свідченням наміру Ющенка неконституційним шляхом припинити діяльність найвищого представницького органу, яким є Верховна Рада, що привело до тяжких наслідків в економічній, політичній і соціальній сферах, оскільки з квітня по вересень 2007 року була припинена діяльність як Ради, так і народних депутатів», – йдеться в документі.

Як пише газета, дії Глави держави, які свого часу дозволили БЮТ реалізувати план розпуску парламенту п'ятого скликання, на думку авторів подання, містять ознаки злочину, передбаченого ст. 344 Кримінального кодексу (незаконний вплив на народних депутатів з метою перешкоджання виконанню службових обов'язків особою з використанням свого службового становища).

Автори документа також вважають неправомірним звільнення В. Ющенком у квітні-травні 2007 року трьох суддів Конституційного Суду – Валерія Пшеничного, Сюзанни Станік і Володимира Іващенка. На їхню думку, це було пряме втручання в діяльність судового органу з метою перешкодити виконанню ним обов'язків по здійсненню правосуддя і самовільне присвоєння владних повноважень.

Газета пише, що список злочинів, нібито допущених В. Ющенком на посаді Президента, займає вісім сторінок. «Йому навіть пригадали «невиправдані витрати», приміром будівництво пам'ятника жертвам Голодомору в Києві», пише видання, цитуючи потім подання: «Згідно з попередніми розрахунками, вартість будівництва становить близько 750 млн. грн., що майже вчетверо дорожче, ніж пам'ятник жертвам Голокосту в Берліні. Зрозуміло, що такий масштаб витрат відкриває широкі перспективи для відмивання грошей».

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович розповів виданню, що, починаючи з січня 2005 року фактів, які дозволяють ініціювати процедуру імпічменту, так багато, що серед них можна вибирати.

О. Лавринович сказав, що особисто він підтримає ідею імпічменту. Погодившись із ідеєю народних депутатів, перший віце-спікер підкреслив, що робити це потрібно в суворій відповідності із законом.

У той же час, народний депутат Юрій Ключковський (НУНС) заявив газеті, що складу злочинів у діях Президента немає. «Звичайно, у БЮТ і Партії регіонів є 300 голосів, але, думаю, далеко не всі голосуватимуть за такі речі. Тому я б не розраховував на політичне вирішення цієї справи, а юридичних підстав для імпічменту я не бачу», – вважає депутат.

«Коммерсант» зазначає, що мінімальне покарання за висунутими звинуваченнями передбачає штраф у розмірі до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, максимальне – позбавлення волі строком до 10 років.

БЮТ уже шукає шлях, який дозволив би йому розглянути питання імпічменту Президента без прийняття додаткових законів, пише газета.

У проекті подання пропонується розглянути це питання відповідно до ст.111 Конституції, яка закріплює право Верховної Ради усунути Президента з посади за допомогою процедури імпічменту в разі споєння ним «державної зради або іншого злочину».

«Вказана стаття Основного Закону передбачає не тільки підстави для усунення глави держави з посади в порядку імпічменту, а й містить положення щодо процедури імпічменту: ініціювання цього питання шляхом внесення подання і прийняття рішення Верховною Радою. Основний Закон не передбачає необхідності регулювання цих питань законом або іншим актом», – обгрунтовують свій намір обійтися без прийняття закону про Тимчасові слідчі комісії автори документа.

З цим не погоджується О. Лавринович, який стверджує, що в Конституції не визначено право ТСК проводити слідчі дії: «Тому проведення імпічменту Президента без закону, який регулює ці питання, нереально».

***

Віце-спікер Верховної Ради, член БЮТ Микола Томенко спростовує інформацію про те, що юристами блоку розроблено проект подання народних депутатів про імпічмент президенту Віктору Ющенку.

«Ні юридичний департамент БЮТ, ні юристи, які працюють в секретаріаті фракції, не отримували завдання від керівництва фракції і партії і відповідно не готували жодних юридичних документів, що стосуються імпічменту президенту», – заявив він на брифінгу.

«Я знаю, що з такою ініціативою виступала фракція Компартії, я знаю, що про можливість такої ініціативи говорили представники Партії регіонів. БЮТ такі документи не готував і ніколи публічно на зібраннях керівництва партії чи блоку не обговорював», – додав Томенко.

Водночас віце-спікер висловив свою особисту точку зору: «Якщо політична криза і конфлікт в Україні буде тривати, то вважаю, що для України і для іміджу країни було б корисніше і ефективніше піти на дострокові вибори президента, аніж іти шляхом процедури імпічменту президента».


В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG