Подібні випадки вже траплялися останнім часом, але саме ця афера викликала «всенародне обурення». Очевидно, це пояснюється загальними масштабами скандалу.
Адже йдеться про страхову компанію American International Group (AIG), котра оперувала сумами, що перевищують державні бюджети низки європейських країн. Директори компанії демонстрували безгосподарність, продаючи страхові поліси без належного забезпечення, а потім продавали їх різним банкам, внаслідок чого довели фірму до межі банкрутства.
Компанія величезна, тож ішлося про збитки, що впливають на всю американську економіку. Уряд змушений був втрутитися і покрити збитки компанії бюджетними коштами астрономічного обсягу – понад 170 мільярдів доларів. Отримавши гроші, керівники компанії одразу виділили з них 165 мільйонів доларів на премії менеджерській ланці.
Президент обурений
Президент Барак Обама висловив обурення цим кроком, сказавши: «Це корпорація, що потрапила у фінансову скруту внаслідок нерозумного господарювання й жадоби… Важко зрозуміти, як могли менеджери AIG заслужити взагалі будь-які премії, не кажучи вже про 165 мільйонів додаткових бонусів. Як вони виправдають це нахабство перед платниками податків, які тримають цю компанію на плаву?» Ба, більше, щойно стало відомо, що група менеджерів після того, як вони отримали свої преміальні, звільнилися, хоча за контрактом мали б залишитися.
Отож Барак Обама наказав міністрові фінансів Тімоті Ґайтнерові розслідувати, які є законні підстави для вилучення премій, вже вручених найвищим службовцям корпорації. Але як примусити менеджерів повернути гроші, якщо вони отримали їх за умовами контракту?
Як забрати незароблені гроші
Ненсі Пелосі, спікер Палати представників, вважає, що менеджерів можна примусити повернути гроші, ухваливши спеціальний закон. Девід Аксельрод, старший радник Обами, сказав у телевізійному інтерв’ю, що невдоволення з боку громадськості самим фактом цього скандалу може зашкодити зусиллям Білого дому вивести економіку країни з рецесії. Сенатор Чарльз Ґрасслі, член фінансової комісії Сенату, сказав, що він би порадив менеджерам AIG, які отримали незароблені ними бонуси, публічно вибачитися перед народом і за прикладом японських самураїв зробити собі харакірі. Потім він пояснив, що його пораду не треба розуміти буквально.
Справа ускладнюється тим, що, викупивши борги корпорації, уряд фактично став співвласником AIG, тож скандал тепер заторкує безпосередньо уряд США.
Конгресмен Барні Френк, голова фінансової комісії Палати представників, радить направити податкову інспекцію для перевірки стану податків, сплачуваних премійованими менеджерами AIG.
Скандал триває.
(Нью-Йорк – Прага – Київ)
Нью-Йорк – У Сполучених Штатах не вщухає скандал із найбільшою в Америці страховою компанією, врятованою він банкрутства багатомільярдною допомогою уряду. Керівництво компанії частину грошей використало на щедрі премії власним менеджерам. Суспільство обурене. У справу втрутився президент США Барак Обама.
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
ОГП про наслідки атаки на Київщині: серед постраждалих є дитина, ще трьох людей шукають під завалами 32307 views
2Нічна атака на Київ: сили ППО збили всі безпілотники 28540 views
3Через нічну атаку дронами на околиці Житомира досі гасять пожежу – ОГП 21249 views
4Путін і Лавров обурюються через намір Британії надати Україні снаряди зі збідненим ураном 13202 views
5В ОГП повідомили, скільки ракет РФ запустила по Запоріжжю 22 березня 12883 views
6В Одесі чути вибухи, в області – повітряна тривога 10404 views
7Рада достроково припинила повноваження генерал-лейтенанта Забродського 10331 views
8У ЗСУ повідомили про наслідки вибухів на півночі Криму 6320 views
9У ЗСУ розповіли, чим Росія могла вдарити по Запоріжжю і чому тривогу не оголосили вчасно 5447 views
10Після вибухів в Севастополі Росія скоригувала своє корабельне угруповання в Чорному морі – Гуменюк 4716 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
Чому в Україні обурилися зйомками ігрового фільму про Бахмут
Ігрове кіно про двох маленьких братів із Бахмута, які виживають у зруйнованому будинку без дорослих. Таким був опис сценарію нового ігрового фільму, який збиралася знімати в Україні нібито команда Колумбійського університету. Як виявилося, американський режисер – росіянин Олександр Молочніков.