Доступність посилання

ТОП новини

Уряд заборонив перевірки підприємців до 2011 року


Кабінет Міністрів запровадив до 31 грудня 2010 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових і позапланових перевірок суб’єктів підприємницької діяльності.

Відповідне рішення ухвалили на розширеному засіданні уряду.

Мораторій стосується всіх позапланових перевірок, крім тих випадків, коли їх попросять самі підприємці, або у випадку надходження в органи держконтролю скарги.

Крім того, як повідомила Прем’єр Юлія Тимошенко, в разі виявлення порушень у діяльності підприємців, органи контролю не будуть відразу застосовувати штрафні санкції, а робитимуть припис про усунення виявлених порушень упродовж в середньому 30 днів. Штраф виписуватиметься тоді, коли підприємець протягом зазначеного в приписі терміну не усунув порушення.

Мораторій також не стосуватиметься перевірок суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику, а також перевірок дотримання податкового законодавства й відрахувань у бюджет.

Кабмін також має намір відкрити «гарячу телефонну лінію» для скарг про порушення такого мораторію.

Загалом уряд сьогодні ухвалив 23 постанови i 3 законопроекти, спрямованi на регулювання пiдприємницької діяльності, зокрема, з питань реєстрацiї лiцензування, дозвiльної системи, пiдтримки малого i середнього бiзнесу та соцiальної полiтики, а також iз питань регуляторної полiтики.

Тим часом, підприємці, котрі пікетували «Український дім», в якому тривало відкрите засідання Кабінету Міністрів, заблокували виїзди і не давали виїхати автомобілям учасників засідання.

Підприємці скандували: «Ганьба!» та «Україна наша!» і вимагали скасувати додаткові податки і збори та запровадити мораторій на такі відрахування на період економічної кризи.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG