Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 08:06

Рада міністрів Енергетичного співтовариства схвалила приєднання України


(архівне фото)

Рада міністрів Енергетичного співтовариства схвалила приєднання України та Молдови до цієї організації. Повідомлення про це рішення, схвалене сьогодні у Загребі на сьомому засіданні Ради міністрів, міститься на офіційному веб-сайті Енергетичного співтовариства.

За повідомленням, приєднання цих двох країн буде ефективним у разі, якщо вони подолають розбіжності, що залишаються між їхнім законодавством та законодавством Європейського Союзу про газовий ринок, а також проведуть необхідні процедури з ратифікації приєднання.

«Приєднання України та Молдови до Угоди про Енергетичне співтовариство каталізує реформи в енергетичному секторі у цих країнах, що сприятиме взаємовигідному розширенню енергетичного ринку, який базуватиметься на спільних правилах», – заявив із цього приводу комісар ЄС з питань енергетики Андріс Пієбалґс.

У повідомленні також зазначено, що перед підписанням Протоколу про вступ президент Енергетичного співтовариства, за узгодженням із віце-президентом, що представляє Євросоюз, має перевірити, щоб законодавство щодо діяльності ринку газу було схвалене і застосовувалося відповідно до Директиви ЄС від 2003 року, яка, зокрема, передбачає створення незалежного оператора транзиту газу і рівний доступ операторів до газової інфраструктури.

Угода про Енергетичне співтовариство була підписана у жовтні 2005 року в Афінах і набула чинності з 1 липня 2006 року. На сьогодні до угоди приєдналися 14 країн-членів ЄС та 7 країн Західних Балкан.

Грузія, Молдова, Туреччина та Україна мають статус спостерігачів.

Енергетичне співтовариство було створене для поширення досвіду внутрішнього енергетичного ринку ЄС на Південно-Східну Європу та сприяння залученню інвестицій в енергетичну галузь країн-учасниць угоди.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG