Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 02:48

Жінки й армія - десять років на службі бундесверу


Cолдат німецької армії Анна Ланге на перешкоді (Джерело: Bundeswehr / Wilke)

Німеччина – Вже близько 10 років як у Німеччині жінки можуть на рівні з чоловіками служити в армії. За цей час кількість представниць слабкої статі в бундесвері зросла в чотири рази. І таких жінок, які готові служити зі зброєю в руках, стає дедалі більше.

Таня Крайль прагнула розпочати професійну в армії в підрозділі бундесверу, який займається технічним доглядом за зброєю. Однак їй відмовили. Їй пояснили, що Основний закон Німеччини забороняє жінкам службу зі зброєю в руках.

Дівчина не стала тихо нарікати на свою долю, а звернулася до Європейської судової палати. У січні 2000 року представники Феміди винесли вердикт, в якому, враховуючи нормативи ЄС про рівноправність жінок і чоловіків, вони підтримали вимоги дівчини. Після внесення змін до німецької конституції Таня Крайль нарешті змогла піти до лав бундесверу.

17 тисяч жінок у бундесвері

Нині в німецькій армії служить 17 тисяч жінок. Уже навіть з’явилися перші військові підрозділи, на чолі яких стали представниці слабкої статі. І це не лише медично-санітарні війська. Жінки тримають в руках штурвали винищувачів або на рівні з чоловіками беруть участь у закордонних місіях бундесверу. Лише під час перевірок від них вимагають менше разів віджатися від підлоги, ніж від колег-чоловіків.

Через 10 років після приходу в німецьку армію жінок у бундесвері відбулася ще одна важлива зміна. Оберлейтенант Кордула Гохштрате вчиться в Університеті бундесверу в Мюнхені. Вона пояснила: «В армію приходить дедалі більше жінок, а жінки між 18 й 30 роками, як правило, народжують дітей. І якраз на цей час припадає служба в бундесвері. Отже, треба якось пристосовуватися». Пристосовуватися доводиться не тільки жінкам, але й самому бундесверу. У деяких військових частинах починають говорити про відкриття дитячих садків та ясел.

Сучасна армія – сучасні вимоги


Поки що це поодинокі ініціативи, як, наприклад, в Мюнхенському університеті бундесверу. Тут організацію дитячої групи батьки-військові взяли на себе. Бундесвер надав лише приміщення. Таким чином для німецької армії набуває гострої актуальності тема поєднання сім’ї та професії. «Сучасна армія мусить прилаштовуватися до вимог сучасності», – коментують оглядачі.

Уповноважений з питань бундесверу в Бундестазі Райнгольд Роббе не бачить тут жодних проблем. «Наші американські друзі практикують уже десятиліттями, що в казармах живуть цілі родини, – каже він. – А сюди належать також діти. На мою думку, в Німеччині в цьому питанні існують ще певні блокади в мисленні, які треба терміново ліквідувати”.

А яка ж доля склалася у Тані Крайль, яка виборола для німецьких жінок право на службу в армії? Як з’ясувалося, в лавах бундесверу її не було вже в січні 2001 року, коли присягу прийняли перших 705 дівчат. Через півроку після перемоги в суді Таня забрала свою заяву про бажання служити в бундесвері.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG