Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 09:06

Українське сало не є кращим від сусідського (європейська преса)


Прага – Європейські експерти та інспектори не поспішають видавати дозволи на ввіз до ЄС українських м’ясних виробів, та й Росія обіцяє лише деякі послаблення для українського сала, а тим часом білоруське, як виявляється, краще, тому українським виробникам ковбаси доведеться пристосовуватися до більш жорсткої конкуренції на ринках. Британська дочірня нафто- і газовидобувана компанія в Україні «Реґал Петролеум» переживає труднощі, уряд здійснив «наїзд» на її право працювати на українських теренах. Експерти попереджають іноземні енергетичні компанії, що ризики вкладання капіталів «у непрозорий ринок нафти й газу України» занадто великий.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» інформує про те, що британська «Реґал Петролеум» в Україні «спіткнулася» після того, як український уряд 30 березня цього року призупинив дії ліцензій на видобування газового конденсату на двох родовищах компанії в Полтавській області нібито у зв’язку з порушеннями компанією правил експлуатації цих родовищ газового конденсату. Про цю заборону на діяльність «Реґал Петролеум» повідомив міністр охорони навколишнього середовища України Віктор Бойко. Міністр посилається при цьому на рішення міжвідомчої робочої групи ще від 23 грудня 2009 року, тобто, за урядування команди Юлії Тимошенко. Хоча «Реґал Петролеум» наголошує, що дізналася про наказ міністра лише після 21 травня цього року і намагається провести переговори з урядом у Києві щодо скасованих ліцензій. Компанія вже мала судові суперечки з українською владою у 2006 році, коли Верховний Суд України підтвердив ліцензії «Реґал Петролеум». Експерти зауважують у статті «Файненшел Таймз», що, зокрема, в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) відговорювали іноземні компанії від вкладання інвестицій в ризиковану нафтову і газову сферу України, котра «вирізняється своєю особливою непрозорістю». Згадане рішення українського уряду негативно позначилося на курсі акції «Реґал Петролеум» на Лондонській біржі, які впали на 30 відсотків цього тижня.

Інше лондонське видання – «Дейлі Телеґраф» – цитує речників «Реґал Петролеум», котрі заперечують зупинення видобування газу на своїх родовищах в Полтавській області та висловлюють сподівання, що все ж домовляться з українським урядом про скасування призупинення дії ліцензій компанії в Україні.

Російська «Нєзавісімая газета» запитує, чи зможе Москва тиснути на Мінськ українською ковбасою, маючи на увазі триваючу торгову війну між Росією та Білоруссю і наступні, липневі, переговори керівників служб ветеринарного нагляду трьох держав у Москві. Газета інформує про триваючі труднощі для ввезення українських м'ясних продуктів до Росії і намагання української влади форсувати двосторонній діалог із Москвою на цю тему. Тут також відзначено, що Росія лише зменшила останнім часом доступ українського м’яса і сала, а також і молока на російський ринок. Видання цитує українських аграріїв, котрі скаржаться на труднощі їхнього просування на білоруський ринок, де «ціни значно нижчі, а якість, варто чесно визнати, часто перевершує українську». «Нєзавісімая газета» також відзначає, що комісія ЄС в Україні знаходить все нові й нові «зачіпки» щоб «відкласти видачу дозволу на ввезення українського м’яса і молока до ЄС».

Ще одна британська газета – «Ґардіан» – інформує, що «пригнічені гомосексуальні меншини України, Росії і Білорусі прагнуть політичної підтримки, котру Захід надав їхнім східним колегам в ЄС». Тут йдеться про прояви жорстоких репресій проти сексуальних меншин у Росії та Україні і наголошується на «слабкій політичній підтримці цих меншин у місцевих політичних колах». Британська газета також зауважує, що ЄС мало хвилюють права людини і, зокрема, сексуальних меншин у країнах-сусідах. Тут Брюссель притримується правил так званої «реальної політики», зокрема, щодо Росії, коли гору беруть не інтереси захисту прав людини, включно з сексуальними меншинами, а лише зацікавленість у безперебійному постачанні російських енергоносіїв.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG