Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 23:59

Збитків ще нема, підозрюваний уже за ґратами


Роман Зварич

Київ – Виконавче провадження за рішенням Стокгольмського арбітражу, згідно з яким «Нафтогаз» має повернути компанії «Росукренерго» 12 мільярдів кубометрів газу, в Україні не відкрите. А тому на даному етапі говорити про завдання збитків державі передчасно. Про це заявляє голова парламентської слідчої комісії з приводу рішення Стокгольмського арбітражного суду за позовом «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» Роман Зварич.

У понеділок на засіданні парламентської комісії з приводу рішення Стокгольмського арбітражного суду за позовом РУЕ до «Нафтогазу» були присутні лише ті її члени, які представляють опозицію. Відкриваючи засідання, голова комісії депутат-нашоукраїнець Роман Зварич повідомив, що міністр палива та енергетики Юрій Бойко не відповів на запрошення прийти на засідання парламентській комісії.

«Ми жодної відповіді не отримали – ані позитивної, ані негативної, натомість нам повідомили, що пан Бойко підписав якогось листа. Про характер цього листа мені важко судити, бо я його не бачив», – заявив Роман Зварич.

Екс-голову Держмиткому посадили превентивно?

За словами Романа Зварича, комісія отримала офіційну інформацію від Мін'юсту, що виконавчого провадження за рішенням Стокгольмського арбітражу відкрито не було.

«Відповідно до інформації, яка мені надана міністром юстиції, питання зараз на етапі добровільного виконання, що не виключає мирової угоди, – повідомив пан Зварич. – Говорити про збитки, а тим більше про їхній розмір, правових підстав немає».

Юрій Сухов, який захищає колишнього голову Держмиткому Анатолія Макаренка, затриманого СБУ у справі про завдання державі збитків, розповів комісії про порушення прав свого підзахисного. За словами адвоката, він не має доступу до матеріалів справи, оскільки слідство наклало на неї гриф «таємно». Проте офіційно гриф «таємно» у цій справі досі не підтверджений. Юрій Сухов натомість зазначив, що посадовий злочин, в якому звинувачують Анатолія Макаренка, не підпадає під засекречення.

«Вирок» від лідера БЮТ


Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко на засіданні комісії дала свідчення у цій справі й надала копії угод між «Натофгазом» та «Газпромом». За її словами, газову кризу на межі 2008-2009 років спричинила заборгованість РУЕ.

«Однією з ключових причин, чому Російська Федерація вимкнула газ Україні та ЄС, був борг в 1,7 мільярда доларів. Причому цей борг виник не в «Нафтогазу», а в РУЕ», – зазначила екс-прем’єр.

Юлія Тимошенко звинуватила вищих посадових осіб у змові з керівництвом компанії РУЕ та виклала своє бачення ситуації. За її словами, «цю кримінальну справу проводять – в тому числі, через повністю залежні суди – для того, щоб легалізувати можливість забрати в держави 5,4 мільярда доларів або, зі штрафними санкціями, 12 мільярдів кубометрів газу».

Регіонали визначаються на відпочинку

Політолог Віталій Кулик, звертаючи увагу на позицію депутатів-регіоналів, скептично оцінює перспективи подальшої роботи парламентської слідчої комісії.

«Більшості з них уже немає в Києві, – каже політолог, натякаючи на парламентські канікули. – Очевидно, ця тема перебуває в центрі внутрішньої дискусії в Партії регіонів. І, очевидно, що в них немає остаточно сформованої позиції з цього питання».

За словами експерта, умов, коли не відбувається співпраця між опозиційними та провладними депутатами, що входять до складу комісії, парламентське слідство навряд чи буде ефективним.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG