Доступність посилання

ТОП новини

Українці стурбовані політичною ситуацією в країні – опитування


Опитування, проведене Міжнародною фундацією з виборчих систем, свідчить про стурбованість ситуацією з правами людини та економічним станом в Україні. Про це йдеться в повідомленні організації.

За опитуванням, через шість місяців після обрання Президентом України Віктора Януковича, 44 відсотки українців заявляють про те, що країна рухається в напрямку нестабільності, у той час, як 21 відсоток опитаних заявляють про стабільність у державі. Ще 18 відсотків не змогли визначитися з цього питання.

За даними організації, цей результат є кращим порівняно з минулорічними результатами опитування, коли 74 відсотки українців заявляли про нестабільність і лише 7% вказували на рух країни до стабільності.

Опитування також свідчить про те, що більшість українців стурбовані погіршенням ситуації з правами людини та свободами за керівництва Януковича. 36% заявляють, що занепокоєні згортанням свобод, і вважають, що українці мають уважніше за цим стежити. У той же час, 16 відсотків крайньо стривожені ситуацією з правами і вважають, що українці мають бути готові до акцій протесту. Ще 26 відсотків заявляють, що задоволені діями адміністрації Януковича щодо підтримки прав і свобод.

Що стосується різних обмежень для забезпечення порядку, то більшість українців виступають проти обмеження свободи преси (64%) та проти обмежень прав громадянських прав (63%).

Крім того, цьогорічне опитування свідчить про подальшу стурбованість українців економічними проблемами. 75 відсотків називають інфляцію серйозною проблемою країни після безробіття (56%), бідності (51%), корупції (31%) та загальних економічних проблем (36%).

Адміністрація Януковича отримала низькі оцінки за свої зусилля в економічній сфері. 91 відсоток опитаних дуже або просто не схвалюють рішення уряду про підвищення газових тарифів на 50%. 94 відсотки заявляють, що не задоволені політикою адміністрації Януковича щодо утримання низьких цін. 90 відсотків опитаних також незадоволені діями нової влади зі створення нових робочих місць.

Низька оцінка дій нової влади стосувалася і боротьби з корупцією. 77 відсотків опитаних не задоволені зусиллями адміністрації Януковича щодо подолання корупції, 63 відсотки не задоволені зусиллями, що стосуються обмеження впливу олігархів.

Сферою, в якій влада отримала відносно високу оцінку, є закордонна політика, йдеться в повідомленні Міжнародної фундації з виборчих систем. 66 відсотків опитаних висловили задоволення розвитку відносин із Росією.

На питання щодо рівня довіри до Януковича, 43 відсотки заявили, що дуже або достатньо йому довіряють, а 50 відсотків – що не мають або мають мало довіри до нього.

За даними організації, рівень довіри до Януковича зріс порівняно з 36% в опитуванні 2009 року, але значно знизився порівняно з тим рівнем, який був в опитуваннях до 100 днів роботи нового Президента.

Опитування Міжнародної фундації з виборчих систем проводилося з 8 до 20 вересня цього року. Були опитані понад 1,5 тисячі респондентів по Україні. Ця організація проводить опитування щодо ситуації в Україні з 1994 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG