«Із одного боку, як показує повідомлення (про гроші мішками), Іран явно намагається завоювати симпатії Кабула, але водночас, із іншого боку, тренує, озброює, фінансує і направляє антиурядові сили (в Афганістані)», – сказав речник.
Неочікуване зізнання Карзая
Одначе, всупереч запереченням Тегерана, президент Афганістану Хамід Карзай на скликаній ним прес-конференції несподівано визнав, що гроші від Ірану він таки брав. Ба більше, він і надалі має намір брати.
Карзай сказав, що іранці «просили про добрі стосунки та багато інших речей в обмін (за гроші)». «Афганістан та Іран мають добросусідські відносини, і ми теж просили про багато речей в обмін…, і це триватиме», – заявив він.
Карзай стверджував, що інші країни теж постачають готівку Афганістану. Іранці ж, мовляв, дають йому для офіційних витрат десь по півмільйона євро раз чи два на рік.
Натомість у повідомленні New York Times ішлося про 4 мільйони 600 тисяч євро. Це небагато у порівнянні з мільярдами доларів, що їх вкладають США та союзники по НАТО в оборону Афганістану, розбудову афганської армії та економіки, але Іран – відвертий ворог Америки.
Тож загравання Карзая з аятолами спричинює напруження у відносинах зі Сполученими Штатами. Представник державного департаменту Філіп Краулі сказав на брифінгу для журналістів у Вашингтоні: «Ми занепокоєні втручанням Ірану так само, як ми занепокоєні, коли інші країни втручаються у справи Афганістану».