Крім того, комітет хоч і був державний, але мав незалежний статус і міг захистити підприємців від свавілля чиновників інших відомств, запевнив він.
«Виникає дуже багато питань у суб’єктів, яких позбавляють ліцензій. Їм, по суті, немає куди звертатися. Нової експертно-апеляційної ради при Міністерстві з питань економічного розвитку не створено. Вони позбавляються ліцензії і не мають куди скаржитися. Це приклад дуже суттєвий тому, що багато суб’єктів потерпають від дій органів ліцензування», – каже Биковець.
Того діалогу з владою, що був за Кучми і Ющенка, нині немає – Кожевіна
Функції колишнього Держкомпідприємництва покладені на Міністерство економічного розвитку, а воно не зможе одночасно видавати регуляторні акти і захищати інтереси підприємців, нагадала президент Української асоціації бізнес-інкубаторів та інноваційних центрів Наталія Кожевіна. Тим часом влада ініціювала створення нового органу; утім, на сьогодні це лише ініціатива, відзначила вона.
Наталія Кожевіна заявила, що підприємці не миритимуться з переданням повноважень комітету Мінекономіки.
«Орган із питань малого бізнесу, якась рада створюється. Але того діалогу з владою, що ми мали і за Леоніда Кучми, і за Віктора Ющенка, немає. Адже можливість донесення інформації про наболілі питання підприємців все ж давала впевненість самим підприємцями і давала владі можливість замислитися та зрозуміти», – заявила Кожевіна.
Погіршення умов для підприємництва призведе до проблем – Кінах
Національна комісія з питань підприємництва має бути створена, вважає голова Української спілки промисловців і підприємців, народний депутат від Партії Регіонів Анатолій Кінах. Тим часом немає підстав стверджувати, що Міністерство економічного розвитку не впорається з функціями колишнього Держкомпідприємництва, вважає він.
«Стратегічна функція держави – у створенні сприятливих умов для самозайнятості громадян. Спроби ще і надалі погіршити умови для підприємницької діяльності можуть призвести до дуже серйозних і соціально-економічних, і суспільно-політичних проблем. Я маю надію, що гіркий досвід із Податковим кодексом дасть нам можливість уникнути таких ситуацій і міністерство не погіршить у цілому політику держави щодо розвитку підприємницької діяльності», – каже Кінах.
Представники ж бізнесу звернулися листом до Президента Віктора Януковича, в якому попросили повернути до життя Держкоміпідприємництва. Водночас вони наголосили, що це «тільки початок», і підтвердили свою готовність повернутися на Майдан.