«Із колегами ми везли гуманітарний вантаж для чотирьох лікарень цього міста. Найбільший шпиталь розрахований на 400 ліжок, а востаннє туди з Тріполі надійшли медикаменти ще у грудні минулого року… Там у них бракувало найпростіших і разом з тим найнеобхідніших ліків», – розповів керівник експедиції Акош Надь.
Повстанцям бракує не тільки ліків, а й медиків
І хоча, за словами Акоша Надя, зараз у Бенгазі не точаться бої між повстанцями та військами режиму Муаммара Каддафі, з міста Місрати, яке активно обстрілюють каддафівці, до Бенгазі у місцеві хірургічні відділення звозять багато важко поранених. Однак вистачає в Бенгазі й хронічних хворих або травмованих пацієнтів, які також потребують негайної допомоги і необхідних ліків.
Якщо врахувати невеликі розміри двох вантажних автомашин і ту обставину, що гуманітарна допомога включала в себе не тільки ліки, а й харчі, то для чотирьох лікарень Бенгазі це не так вже й багато, визнає Акош Надь. Тому в співпраці з МЗС Угорщини та закордонними спонсорами Екуменічна служба милосердя планує організувати щонайменше один або й кілька додаткових гуманітарних караванів. Не виключено, що у цю поїздку будуть запрошені також добровольці-медики з інших країн, оскільки в лікарнях Бенгазі вкрай бракує кваліфікованого персоналу.
Щоб заощадити час і кошти для поїздки в Бенгазі, ліки закупили в Єгипті. «Нам вдалося все це дістати в Каїрі. Ми подбали наперед про те, щоб фармацевтичні та продуктові бази були близько, а також домовилися про спрощений режим пропуску на кордоні. Отож добра організація справи допомогла нам усього за одну добу переправити вантажі з Каїра в Бенгазі, а це – 1500 кілометрів пустелі та об’їзних шляхів узбережжям моря», – зауважив Акош Надь.
Учасники цієї гуманітарної акції передусім мусили дбати про вибір безпечного маршруту, оскільки сукупна вартість медикаментів, харчів і організація поїдки в Бенгазі обійшлася у 8 мільйонів форинтів (приблизно 50 тисяч американських доларів).