Доступність посилання

ТОП новини

До лікарень лівійського Бенгазі надійшла допомога з Угорщини


Угорщина – Цими днями чотири лікарні лівійського міста Бенгазі, яке контролюють супротивники режиму лідера Лівії Муаммара аль-Каддафі, отримали партію медикаментів та харчових продуктів на кошти доброчинної екуменічної служби Угорщини. Це вже друга гуманітарна акція угорців у скрутний для населення прифронтових районів Східної Лівії час і, очевидно, далеко не остання.

Кілька працівників благодійної допомогової організації «Екуменічна служба милосердя Угорщини» нещодавно повернулися додому з доволі ризикованого відрядження до Лівії. Вони подолали майже півтори тисячі кілометрів із Єгипту до лівійського міста Бенгазі на двох вантажних машинах.

«Із колегами ми везли гуманітарний вантаж для чотирьох лікарень цього міста. Найбільший шпиталь розрахований на 400 ліжок, а востаннє туди з Тріполі надійшли медикаменти ще у грудні минулого року… Там у них бракувало найпростіших і разом з тим найнеобхідніших ліків», – розповів керівник експедиції Акош Надь.

Повстанцям бракує не тільки ліків, а й медиків

І хоча, за словами Акоша Надя, зараз у Бенгазі не точаться бої між повстанцями та військами режиму Муаммара Каддафі, з міста Місрати, яке активно обстрілюють каддафівці, до Бенгазі у місцеві хірургічні відділення звозять багато важко поранених. Однак вистачає в Бенгазі й хронічних хворих або травмованих пацієнтів, які також потребують негайної допомоги і необхідних ліків.

Якщо врахувати невеликі розміри двох вантажних автомашин і ту обставину, що гуманітарна допомога включала в себе не тільки ліки, а й харчі, то для чотирьох лікарень Бенгазі це не так вже й багато, визнає Акош Надь. Тому в співпраці з МЗС Угорщини та закордонними спонсорами Екуменічна служба милосердя планує організувати щонайменше один або й кілька додаткових гуманітарних караванів. Не виключено, що у цю поїздку будуть запрошені також добровольці-медики з інших країн, оскільки в лікарнях Бенгазі вкрай бракує кваліфікованого персоналу.

Щоб заощадити час і кошти для поїздки в Бенгазі, ліки закупили в Єгипті. «Нам вдалося все це дістати в Каїрі. Ми подбали наперед про те, щоб фармацевтичні та продуктові бази були близько, а також домовилися про спрощений режим пропуску на кордоні. Отож добра організація справи допомогла нам усього за одну добу переправити вантажі з Каїра в Бенгазі, а це – 1500 кілометрів пустелі та об’їзних шляхів узбережжям моря», – зауважив Акош Надь.

Учасники цієї гуманітарної акції передусім мусили дбати про вибір безпечного маршруту, оскільки сукупна вартість медикаментів, харчів і організація поїдки в Бенгазі обійшлася у 8 мільйонів форинтів (приблизно 50 тисяч американських доларів).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG