За його словами, у середу Мартенс планує порушити цю тему на зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем. «Пан Мартенс має намір говорити про цю ситуацію і про стан демократії в Україні, а також про те, як це вплине на договір про асоціацію між Україною і Євросоюзом. Адже пан Мартенс очолює найбільшу політичну силу Європарламенту», – додав Ланґе.
Сам Вілфрід Мартенс у своєму твітері написав: «На жаль, мені не дозволили відвідати Тимошенко в Лук’янівському СІЗО».
У Києві Мартенс візьме участь у конференції керівників релігійних організацій і конфесій України. Цим заходом Фонд Конрада Аденауера та Європейська народна партія продовжать діалог між українськими церквами та європейськими християнськими демократами, наголошується в повідомленні.
У рамках програми перебування в Україні Вілфрід Мартенс проведе зустрічі з лідерами політичних партій – партнерів ЄНП та іншими представниками опозиції.
У Європарламенті схиляються до відкладення переговорів щодо асоціації ЄС з Україною
Як пише газета «Комерсант-Украина», у понеділок пізно ввечері в Страсбурзі відбулося засідання комітету з міжнародних справ Європейського парламенту (ЄП), який обговорив перспективи завершення переговорів із Україною щодо угоди про асоціацію. Формально комітет не ухвалював ніякого рішення – відбулися вільні дебати. Дискусія підтвердила, що в ЄП немає єдиної думки про те, як повинен діяти Брюссель.
Ряд депутатів, які представляють групу Європейської народної партії, заявили про неприпустимість підписання угоди з Києвом в умовах, коли в Україні фіксуються грубі порушення демократичних принципів, тоді як їхні колеги з інших фракцій наполягали на швидкому підписанні договору.
Чалий: велика помилка відмовити Мартенсу в зустрічі з Тимошенко
Відмова президентові Європейської народної партії Вілфріду Мартенсу в побаченні з Юлією Тимошенко в СІЗО є «великою помилкою». Про це в ефірі Радіо Свобода заявив надзвичайний і повноважний посол, колишній перший заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий.
За словами дипломата, «сьогодні ключова проблема наших відносин з Європарламентом і Парламентською асамблеєю Ради Європи – відсутність довіри».
«Мартенс – це ключова фігура, яка впливатиме на те, зможемо ми відбудувати довіру з європейською політичною спільнотою чи ні. Без цього ми не зможемо успішно завершити переговори про угоду про асоціацію», – сказав в ефірі Радіо Свобода Олександр Чалий.
«Ця партія має більшість у Європарламенті. Якщо позицією цієї партії буде блокування підписання цієї угоди, – а до складу цієї партії входять і Меркель, і Саркозі, – то будь-які іншу політичні сили в Європарламенті не зможуть захистити іншу позицію», – наголосив Чалий.
Рішення судді Родіона Кірєєва повністю відповідає чинному Кримінально-процесуальному кодексові, наголосив Радіо Свобода депутат від Партії регіонів Володимир Олійник. За чинним КПК, нагадав Олійник, «посли іноземних держав та представники інших міжнародних організацій не входять у перелік осіб, яким дозволено відвідувати підсудних». Депутат Олійник вкотре звинуватив опозицію у тому, що вона не доклала зусиль, перебуваючи у владі, до зміни «репресивного КПК, який діє в Україні ще від 1961 року».