Доступність посилання

ТОП новини

В Україні – День боротьби з бідністю


Київ – 17 жовтня світ відзначає День боротьби з бідністю. Згідно з минулорічним звітом ООН, за межею бідності живе кожен четвертий українець. Українські соціологи, однак, зазначають, що кількість людей, які перебувають на межі виживання, останніми роками зменшилась, навіть попри економічну кризу. Проте загалом українці стали жити бідніше. Найбільше від кризи постраждали люди із середнім економічним достатком.

17 жовтня – день, коли світ звертає увагу на проблеми людей, що живуть у злиднях. За даними ООН, 25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% – на межі бідності, говорить депутат-б'ютівець Олександр Павловський. Він прогнозує, що відсоток бідних у наступному році тільки зросте.

Особливістю України є те, що бідними вважаються не тільки безробітні громадяни, а й ті, що працюють: держава займає останнє місце за рівнем середньої заробітної плати у Європі, зауважує депутат-регіонал Василь Хара, голова парламентського комітету із соціальної політики і праці. Можливості для покращення життя українців у держави є, вважає Василь Хара.

«У нас внутрішній валовий продукт у чотири рази менший, ніж у середній країні Євросоюзу. А середня заробітна плата – від десяти до двадцяти раз, – зауважує він. – Це свідчить про те, що навіть за такого внутрішнього валового продукту є можливість підвищити зарплату».

Криза зрівняла бідних і середніх – соціолог

Треба зважати на те, що Україна все ще не вийшла із економічної кризи, зауважує Людмила Черенько, начальник відділу досліджень рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН.

За її словами, 2009 та 2010 зріс показник бідності відносно прожиткового мінімуму, проте у першому кварталі цього року, в порівнянні із таким же періодом у минулому, показник знову знизився. Тобто, нині кількість людей, які живуть у злиднях, зменшується, хоча загалом українці багатшими не стають: відбувається вирівнювання прошарків бідних і середніх, зазначає соціолог.

«Соціально вразливі групи населення, які повністю або частково перебувають на державному утриманні, не постраждали, їм держава в період кризи не зменшила гарантій і всі виплати робила на тому ж самому рівні, – пояснює Людмила Черенько. – А групи із середнім достатком постраждали у більшій мірі від кризи, зменшились не тільки реальні, а й номінальні доходи».

На сьогодні прожитковий мінімум на місяць для людини, що працює, становить 985 гривень, хоча, відповідно про проекту закону про державний бюджет на 2012 рік, від січня наступного року його обіцяють підвищити до 1073-х.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG