Доступність посилання

ТОП новини

Янукович поїхав замість Брюсселя до Куби


Колишній лідер Куби Фідель Кастро

Київ – Віктор Янукович відбув із візитом до Куби. Там Президент, як очікується, зустрінеться з керівництвом цієї республіки, підпише низку документів, відвідає бізнес-форум і спеціальну лікарню для дітей, які захворіли після аварії на ЧАЕС. У Куби з Україною добрі відносини, «острів Свободи» робить для українців чимало корисного, зазначають у парламентській більшості. Експерти ж упевнені, що візит потрібен скоріше Кубі, ніж Україні.

Віктор Янукович – перший Президент України, який поїхав на Кубу з державним візитом. Як повідомляє прес-служба Президента, з 21 по 23 жовтня Янукович перебуватиме на «острові Свободи». Під час візиту він зустрінеться з вищим керівництвом цієї республіки й підпише низку двосторонніх угод у фінансовій, транспортній галузях та сфері молоді і спорту.

Куба у гарних стосунках з Україною і робить дуже багато для українських дітей, запевняє комуніст, член депутатської групи зі зв’язків з Республікою Куба Юрій Гайдаєв.

«Куба не дуже багата країна, але вже 20 років там лікують безкоштовно наших дітей у центрі «Тарара», які постраждали від аварії на ЧАЕС»,– розповідає Юрій Гайдаєв.

Цей візит потрібен більше Кубі, ніж Україні – експерт

Експерт з міжнародних відносин Сергій Толстов зазначає, що візит Януковича до Куби готувався задовго до поїздки у Брюссель, яка нещодавно зірвалася. Цей візит – скоріше данина дружнім відносинам із Кубою, впевнений експерт.

«На державному статусі візиту наполягала саме кубинська сторона. Очевидно, це буде подано кубинською владою як елемент розширення контактів з пострадянськими країнами. А щодо економічної ефективності, то все буде залежати від спроможності Куби оплачувати українські контракти. Потенціал дуже значний», – впевнений Сергій Толстов.

Куба хоче продемонструвати свої дружні стосунки не лише з країнами латинської Америки, але й з Європою. У такий спосіб кубинці хочуть скасувати економічну блокаду з боку США і вже сьогодні мають підтримку більшості в Генеральній асамблеї ООН, розповідає експерт.

Між тим, Сергій Толстов зазначив, що основна мета Президента – все ж Бразилія, адже країна є привабливим партнером у космічних проектах та у галузі машинобудування. У Бразилію Президент вирушить відразу після Куби і перебуватиме там до 26 жовтня.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG