Доступність посилання

ТОП новини

Двісті днів до початку Євро-2012


Київ – До початку фінальної частини футбольної першості Євро-2012 залишається 200 днів. Україна і Польща проводять величезну роботу для належної підготовки до турніру, але обидві держави отримали чимало попереджень від УЄФА – «жовті картки», які висвітлили доволі серйозні проблеми. Про це у понеділок говорив директор турніру Євро-2012 по Україні Маркіян Лубківський на зустрічі з журналістами.

«Жовту картку» Польща отримала за недобудовані стадіони й транспортні розв’язки, Україна – за ті ж транспортні проблеми та брак готелів для вболівальників. Щоправда, на сьогодні Україна визначилась з готелями, в яких на час футбольної європершості проживатимуть керівники й учасники турніру в Києві, та з транспортними компаніями, що забезпечуватимуть турнір, поінформував Маркіян Лубківський.

Особлива увага до питань безпеки під час підготовки й проведення турніру. Як відзначає директор турніру по Україні, перевіркою безпекової готовності України стане церемонія жеребкування 2 грудня у Києві.

«Серед іншого, буде залучений англомовний персонал приватних охоронних структур для забезпечення нормального проходження і цього заходу, і цілого чемпіонату. Ми узгоджуємо всі заходи безпеки для Євро: відпрацьовуємо плани з безпеки й правопорядку кожного з об’єктів. Мова йде про офіційні місця проведення турніру, про безпеку яких подбає УЄФА спільно з місцевим організаційним комітетом. Це чотири стадіони в українських містах-господарях, базові табори, де проживатимуть команди під час турніру, тощо», – каже він.

Лубківський також наголосив: оргкомітет турніру отримує повну підтримку з боку правоохоронних і силових структур, які залучені у створенні системи безпеки Євро-2012 і в Польщі, і в Україні.

Яким побачить Київ уболівальник?

Київська влада тим часом проконтролювала під’їзди до столиці України та вулиці довкола Національного стадіону. До початку Євро усі в’їзди до Києва будуть упорядковані; міська влада відновила роздільні смуги й фасади будинків уздовж головних транспортних магістралей Києва; впорядковано трасу, яка поєднує столицю України з міжнародним аеропортом «Бориспіль».

У центрі Києва, вздовж основних автомагістралей та на трасі «Бориспіль – Київ» розміщується так звана «зовнішня реклама» європершості, а також символіка чемпіонату, повідомив журналістам заступник голови Київської міської держадміністрації Анатолій Голубченко.

Він пообіцяв, що у найближчі місяці будуть закінчені реставрації фасадів старовинних будинків, пам’яток історії та культури, незабаром розпочнеться підготовка київських гідів та екскурсоводів для роботи на Євро-2012.

Труднощі перекладу по-українськи

Ще одна проблема у процесі підготовки Польщі та України – мовне питання. Як визнав Лубківський, в обох країнах більшість правоохоронців, медиків, персонал у супермаркетах не володіють іноземними мовами, що ускладнить їхнє спілкування з учасниками й гостями чемпіонату. Крім цього, українським містам, котрі прийматимуть Євро, бракує туристичних позначок та маркування назв вулиць та історико-культурних об’єктів англійською мовою. І це при тому, що кількість уболівальників, котрі відвідають першість, за попередніми даними УЄФА, перевищить один мільйон осіб!

І ситуація з розміщенням уболівальників в Україні досі не розв’язана, визнає Лубківський.

А керівник Київського туристичного центру Марина Криворченко у розмові з Радіо Свобода наголосила: «Нам уже почали писати люди – звичайні туристи, які купили квитки на матчі Євро і вже знають дати приїзду на матч, у них на руках є авіаквитки, але немає місця, де поселитись, наприклад, у Києві. Пишуть: підкажіть нам готель або апартаменти, чи хостел, де можна зупинитись. Ми перевірили: майже всі готелі повністю заброньовані, а хостели та приватні квартири ще не визначилися з цінами».

І Маркіян Лубківський та Анатолій Голубченко визнають серйозність цієї проблеми, але сподіваються її розв’язати як належить. Уже за 200 днів уболівальники переконаються, чи дотримується слова чинна українська влада.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG