Доступність посилання

ТОП новини

До кінця року Україна буде в зоні вільної торгівлі з СНД (європейська преса)


Прага – Європейські газети наголошують, що невдачу щодо парафування угоди з ЄС Україна компенсує з Москвою. Йдеться про ратифікацію до кінця 2011 року в парламенті України угоди про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності незалежних держав. Західні експерти також прогнозують подальше балансування Києва між ЄС та Росією, коли угоду з ЄС відкладено на невизначений час, а газові переговори з Москвою не дають Києву необхідних результатів. Західні експерти також не виключають, що за справою Юлії Тимошенко стоять впливові українські олігархи, котрі мають власні інтереси, включно «з особистою помстою» лідеру опозиції.

Чеська «Днес» інформує, що разом з невдачею з підписанням угоди з ЄС на саміті 19 грудня в Києві, тут «спекулюють можливістю тіснішого зближення України з Росією та його пострадянськими сателітами в рамках Співдружності незалежних держав». Президент Янукович, як зауважує празьке видання, заявив на саміті Україна-ЄС про «велику зацікавленість у ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД». Це документ, що покликаний усунути перешкоди у русі товарів на пострадянському просторі, підписали глави урядів СНД 18 жовтня в Петербурзі. За словами прем’єра Миколи Азарова, український парламент може ратифікувати цю угоду вже до кінця цього року. Таке ж сподівання висловив у вівторок і Президент Янукович. Росіяни ж наголошують, що цей документ відповідає вимогам СОТ, де Росія щойно стала новим членом.
Немає ніяких ознак того, що влада Януковича піде на поступки ЄС і звільнить Юлію Тимошенко
Річард Балмфорт

Експерт «Ройтерз» Річард Балмфорт не виключає, що Президент Янукович своєю політикою залишить Україну на довгий час у так званій «сірій зоні» міжнародної політики, коли влада у Києві продовжить балансувати між ЄС та Росією і країнами Митного союзу під егідою Москви. Експерт також зауважує, що «немає жодних ознак того, що влада Януковича піде на поступки ЄС і звільнить свого політичного конкурента в опозиції Юлію Тимошенко». Лідери ЄС покинули Київ, а Тимошенко й надалі у в’язниці, а її адвокати продовжують «воювати» в Апеляційному суді Києва. Балмфорт не виключає, що ув’язнення Юлії Тимошенко пов’язане також з її старими конфліктами з українськими олігархами, котрі можуть мати особисті інтереси, включно «з помстою» колишньому главі уряду у цій справі. Тут цитують колишнього американського посла в Україні Стівена Пайфера, котрий попереджає, що після невдачі саміту ЄС-Україна від 19 грудня «Москва намагатиметься скористатися перевагою свого більшого впливу на Київ». Аналітики, яких цитує Балмфорт, також сумніваються у серйозності ставлення Віктора Януковича до євроінтеграції, але не виключають подальших поступок Заходу і в справі Тимошенко, бо « це шкодить міжнародному іміджеві Києва, гальмує стосунки з МВФ та іншими фінансовими організаціями в умовах наростання загрози нового фінансового спаду».

Російська «Нєзавісімая газета» інформує про перипетії газових переговорів між Росією та Україною та втручання у цей процес Європейського Союзу, коли «Києву доводиться порівнювати газові пропозиції Москви та Брюсселя». Газета цитує критичні зауваження Президента України на суперечливу позицію ЄС щодо енергетичної співпраці з Києвом, а також експертів, котрі вважають, що «Віктор Янукович, судячи з усього, не готовий іти до кінця, виконуючи всі вимоги Росії лише в обмін на дешевий газ…, і це не означає також бажання владної команди в Києві кинутися у протилежному напрямку».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG