Чеська «Днес» інформує, що разом з невдачею з підписанням угоди з ЄС на саміті 19 грудня в Києві, тут «спекулюють можливістю тіснішого зближення України з Росією та його пострадянськими сателітами в рамках Співдружності незалежних держав». Президент Янукович, як зауважує празьке видання, заявив на саміті Україна-ЄС про «велику зацікавленість у ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД». Це документ, що покликаний усунути перешкоди у русі товарів на пострадянському просторі, підписали глави урядів СНД 18 жовтня в Петербурзі. За словами прем’єра Миколи Азарова, український парламент може ратифікувати цю угоду вже до кінця цього року. Таке ж сподівання висловив у вівторок і Президент Янукович. Росіяни ж наголошують, що цей документ відповідає вимогам СОТ, де Росія щойно стала новим членом.
Немає ніяких ознак того, що влада Януковича піде на поступки ЄС і звільнить Юлію ТимошенкоРічард Балмфорт
Експерт «Ройтерз» Річард Балмфорт не виключає, що Президент Янукович своєю політикою залишить Україну на довгий час у так званій «сірій зоні» міжнародної політики, коли влада у Києві продовжить балансувати між ЄС та Росією і країнами Митного союзу під егідою Москви. Експерт також зауважує, що «немає жодних ознак того, що влада Януковича піде на поступки ЄС і звільнить свого політичного конкурента в опозиції Юлію Тимошенко». Лідери ЄС покинули Київ, а Тимошенко й надалі у в’язниці, а її адвокати продовжують «воювати» в Апеляційному суді Києва. Балмфорт не виключає, що ув’язнення Юлії Тимошенко пов’язане також з її старими конфліктами з українськими олігархами, котрі можуть мати особисті інтереси, включно «з помстою» колишньому главі уряду у цій справі. Тут цитують колишнього американського посла в Україні Стівена Пайфера, котрий попереджає, що після невдачі саміту ЄС-Україна від 19 грудня «Москва намагатиметься скористатися перевагою свого більшого впливу на Київ». Аналітики, яких цитує Балмфорт, також сумніваються у серйозності ставлення Віктора Януковича до євроінтеграції, але не виключають подальших поступок Заходу і в справі Тимошенко, бо « це шкодить міжнародному іміджеві Києва, гальмує стосунки з МВФ та іншими фінансовими організаціями в умовах наростання загрози нового фінансового спаду».
Російська «Нєзавісімая газета» інформує про перипетії газових переговорів між Росією та Україною та втручання у цей процес Європейського Союзу, коли «Києву доводиться порівнювати газові пропозиції Москви та Брюсселя». Газета цитує критичні зауваження Президента України на суперечливу позицію ЄС щодо енергетичної співпраці з Києвом, а також експертів, котрі вважають, що «Віктор Янукович, судячи з усього, не готовий іти до кінця, виконуючи всі вимоги Росії лише в обмін на дешевий газ…, і це не означає також бажання владної команди в Києві кинутися у протилежному напрямку».