У Партії регіонів таку реорганізацію «Нафтогазу» – перетворення «Укртрансгазу» й «Укргазвидобування» – називають обов’язковим кроком, якого від українського керівництва вимагають міжнародні угоди з Євросоюзом та окремими державами.
«Є вимоги Європейського союзу: єдиний постачальник не може видобувати газ, транспортувати і реалізовувати його. Хтось має займатися видобуванням, хтось – транспортуванням і хтось – реалізацією. Це – нормальне європейське явище. І Україна як європейська країна підписала міжнародні угоди, тож повинна йти таким шляхом», – наголошує заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, регіонал Микола Романюк.
Розділення значить послаблення – Гудима
Розділення «Нафтогазу» означає його послаблення. Компанія має дуже багато кредитів – близько 10 мільярдів доларів.Олександр Гудима
Проте членам комітету від опозиції таке рішення уряду здається необдуманим і недієвим. Більше того, на думку б’ютівця Олександра Гудими, воно може зруйнувати те, що вже є. «Розділення «Нафтогазу» означає його послаблення. Компанія має дуже багато кредитів – близько 10 мільярдів доларів. І коли 2 активи виходять у самостійне плавання, то тут треба питати ідеологів, для чого вони це роблять і на кого вони будуть переносити цей борг. Як на мене, тут дуже багато ризиків», – заявляє член парламентського комітету з питань ПЕК.
Деякі фахівці розпорядженню Кабміну взагалі не пророкують ніякої результативності. На думку незалежного експерта з енергетичних питань Олександра Нарбута, уряд ухвалив вкрай неефективне рішення. «Це ніяким чином не вирішує завдання більш ефективної і конкурентоспроможної роботи нафтогазової сфери. Фінансове становище компанії погіршується з кожним місяцем», – розповів Радіо Свобода Нарбут.
Пропускна здатність «Укртрансгазу» нині – близько 142 мільярдів кубометрів газу. «Укргазвидобування» залишається найбільшою в Україні газовидобувною компанією і забезпечує близько 75% загального видобутку газу.