Доступність посилання

ТОП новини

Правову допомогу українцям обіцяють надавати безкоштовно


Київ – 18 грудня Міжнародна громадська організація «Ми Українці» та уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська підписали Меморандум про співробітництво. Відтепер волонтери організації – професійні адвокати – надаватимуть правові консультації у громадській приймальні Секретаріату уповноваженого безкоштовно.

Громадську приймальню уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодня відвідує, в середньому, 20 людей, розповідає головний спеціаліст приймальні Сергій Кошель. Серед них – пільгові верстви населення та літні люди.

«Скарги всебічні: стосовно прав власності, житла, розгляду справ у судах, на бездіяльність правоохоронної системи, бездіяльність Кабінету Міністрів і так далі», – сказав Кошель.

У приймальні разом із гарячою лінією працюють п’ять фахівців Секретаріату уповноваженого. Але цього недостатньо, наголошує уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

«Зазвичай ті громадяни, які звертаються до уповноваженого, потребують не допомоги повноважного, а саме правової, яку вони, на жаль, не знають, де отримати. З сьогоднішнього дня ми будемо спільно з громадською організацією проводити прийом громадян в приймальні, яка постійно працює в Секретаріаті», – наголосила Лутковська.

До первинної правової допомоги, яку надаватимуть у Секретаріаті, належить: порядок оскарження рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, посадовців. Також першої ланки допомоги стосується інформування громадян про їхні права.

Міжнародна громадська організація «Ми українці» існує на членські внески і нині має п’ять центрів з надання безкоштовної первинної допомоги – два у Києві та по одному – у Севастополі, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Голова організації Лідія Горбунова каже, що в планах – створення мережі Гуманітарно-правових центрів по всій країні.

«На базі адвокатських компаній створюються Гуманітарно-правові центри. Тобто це будуть професіонали-адвокати та юристи, які матимуть необхідний досвід та знання», – каже Горбунова.

Коштів держави на оплату праці адвокатів вистачить на 4 місяці

Із нового року в Україні вступає в силу закон «Про безоплатну правову допомогу», за яким вторинна правова допомога так само надаватиметься безкоштовно, а це – захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб у судах, органах державного та місцевого самоврядування, складання документів процесуального характеру. Наступного року держава планує відкрити 43 центри з надання вторинної правової допомоги, де загальна кількість адвокатів сягатиме двох тисяч.

Однак Євген Захаров, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини сумнівається, що держава забезпечить стале фінансування. Адже в бюджеті на наступний рік передбачено 51 мільйон гривень, а цього вистачить лише на 4 місяці, констатує Захаров.

«Якщо держава додасть коштів у бюджет, то ці центри будуть продовжувати працювати й надавати безоплатну правову допомогу», – каже Захаров.

Попри те, що Міністерство юстиції проводило конкурс, за яким відбирали адвокатів до таких центрів, на думку Захарова, їхня кваліфікованість все ж під сумнівом.

«Це загальне питання про якість адвокатської праці в Україні, яка, на мій погляд, не є достатньою», – зауважує Захаров.

Громадська приймальня Секретаріату уповноваженого працює з понеділка по четвер – із 9:00 до 17:00, у п’ятницю – до 16:00 за адресою: місто Київ, вулиця Інститутська, 21/18.

Адреси приймалень громадської організації «Ми українці» у Києві, Севастополі, Чернігівській та Івано-Франківській областях можна знайти на її сайті.
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG