Доступність посилання

Грузинське вино і мінеральна вода повертаються до Росії


Москва – Грузинське вино повертається до Росії. Після поновлення поставок воно може зайняти до 4% російського алкогольного ринку, заявив головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко. За його словами, це небагато, хоча для Грузії, напевно, важливо. Онищенко провів переговори з грузинською делегацією, узгодивши механізм допуску на російський ринок грузинського вина та мінеральної води.

Поставки в Росію грузинського вина та мінеральної води можуть початися вже цієї весни, якщо Грузія виконає всі умови отримання допуску на російський ринок, пообіцяв Геннадій Онищенко.

Те, що Онищенко просто так нічого не говорить, для людей, котрі розбираються в політиці, очевидно. Як правило, заборони Росспоживнагляду на ввезення продуктів із країн СНД пов'язані з політичними проблемами, констатують експерти.

Так було не тільки з грузинським вином, але і з білоруською молочною продукцією, і з українськими сирами.

Іванішвілі пов’язаний з колом впливових постатей в російській політиці та економіці – політолог Белковський

Політолог Станіслав Белковський пов’язує поновлення поставок вина і води з Грузії на російський ринок зі зміною влади в Тбілісі та новим главою уряду Бідзіною Іванішвілі. Що ж до зняття заборони на український сир, то, за словами Белковського, за нинішніх політичних відносин Росії і України це навряд чи можливо.

«Політичний характер ввезення грузинських вин до Росії завжди був цілком очевидним. І також зрозуміло, що після приходу до влади нового грузинського уряду на чолі з Іванішвілі, який тісно пов'язаний з цілим колом впливових постатей в російській політиці та економіці, це рішення буде ухваленим. Що ж до українського сиру, то тут все залежить від лояльності України до Митного союзу і від результату переговорів із газового питання», – каже Бєлковський.

Політична якість грузинських напоїв

Російський журналіст та публіцист Матвій Ганапольський, котрий часто буває у Грузії, вважає, що нинішній уряд цієї країни поставили у скрутне становище. З одного боку, поновлення поставок вина і води позитивно позначиться на грузинській економіці, з іншого – доведеться якось пояснювати це країнам Єросоюзу і НАТО.

«Так чи інакше, це політичний крок з боку Росії. Росія демонструє правило:
хто з нами, той з нами і у торговельних стосунках. Хто проти – ані ноги отут не буде. Звичайно, якщо поставити поруч усі позитивні кроки і негативні, для Грузії буде непросто іти далі у європейські структури, до НАТО, тому що приліпитися до старшого брата, яким є Російська Федерація, – це буде велика спокуса для Грузії. Подивимося, як вона витримає цей іспит», – підкреслив Матвій Ганапольський.

Історія зі зникненням грузинських вин і мінеральної води з російських прилавків почалася в 2006 році, коли Геннадій Онищенко заборонив їхнє ввезення в Росію. Напої виявилися недостатньо якісними для російського споживача, переконував тоді глава Росспоживнагляду, наполягаючи, що в такій забороні немає ніякої політики. Тепер, судячи з усього, «Боржомі» і «Кіндзмараулі» і «Хванчкара» стали якіснішими, і через кілька місяців ці напої знову зможуть покуштувати російські поціновувачі вина.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG