Торік контролюючі органи оштрафували підприємців на 3 мільярди гривень, розповів на прес-конференції з питань діяльності підприємств в Україні Олексій Мірошниченко, заступник голови Федерації роботодавців. Однак до бюджету надійшло 30% від зазначеної суми, що може свідчити про корумпованість таких органів, зауважує Мірошниченко.
Позапланові перевірки становлять 41 відсоток від загальної кількості перевірокОлексій Мірошниченко
На одну перевірку держава витрачає більше коштів, ніж, у середньому, отримує від штрафних санкцій, зазначив Мірошниченко. Експерт додає, що на утримання контролюючих органів торік витрачено 24 мільярди гривень. Бюджетні кошти можна вберегти, якщо скоротити кількість контролюючих органів, зазначив заступник голови Федерації роботодавців України.
Реєстр контролюючих органів полегшить ведення бізнесу
Щоб полегшити ведення бізнесу, в Україні відкрито сайт національного реєстру контролюючих органів. Завдяки зібраній інформації, Федерація роботодавців ініціюватиме зміни до законодавства.
На сайті розміщено анкету, де роботодавець може залишати скаргу щодо неправомірних дій з боку контролюючих органівОлексій Мірошниченко
Необхідно заборонити перевірки у сфері послуг – Антонюк
Підприємці бідкаються, що кількість перевірок контролюючими органами подекуди сягає 500 разів на рік. Олексій Антонюк, генеральний директор мережі салонів краси й голова Спілки перукарів України, вбачає проблему в радянському менталітеті посадовців, які здійснюють перевірки, бо для них «будь-яка підприємницька діяльність – це зло». Антонюк наголошує, що необхідні кваліфіковані кадри серед тих посадових осіб, що контролюють підприємства, – люди, які розуміються на бізнесі.
Перевірку ресторанів, перукарень, хімчисток, загалом усієї сфери послуг мають заборонитиОлексій Антонюк
Українські підприємці виїжджають до Східної Європи і Балтики
Український бізнес уже пристосувався до хабарів, кажуть бізнесмени. Одна перевірка, за їхніми словами, обійдеться у 3-4 тисячі гривень. Антонюк же зауважує, що в малому бізнесі на хабарі необхідно закладати мінімум 30-40 тисяч гривень на рік.
На сьогодні малий бізнес згортається в Україні, а підприємці їдуть до східноєвропейських і балтійських держав, зауважують експерти. За кордоном займатися бізнесом простіше, а кількість перевірок зведено до нуля, констатують фахівці.
Через тимчасове зупинення діяльності підприємств держава втрачає на добу до 1 мільярда гривень. Середня тривалість простою підприємств упродовж року становить 45 робочих днів. Сумарна втрата виручки на рік – до 27 мільярдів гривень, зазначають експерти. Тоді як, скажімо, цьогорічний бюджет на освіту становить 25 мільярдів гривень.