Більшість російськомовних дітей у Києві позбавлені можливості навчатися російською мовою, заявив у вівторок депутат-регіонал, керівник руху «Русскоязычная Украина» Вадим Колесніченко. Порушенням закону він вважає те, що мова викладання в кожному класі не визначається відповідно до заяв батьків.
Україна як держава відбулася не завдяки етнічним українцям, а всім громадянам цієї державиВадим Колесніченко
Киянка Ольга Староверова підтверджує слова Вадима Колесніченка. «Я писала заяву про те, що хочу, щоб моя дитина навчалася російською мовою. Мені сказали, що кількості цих заяв недостатньо для створення російського класу. Мені порадили іншу школу, однак там дуже великий конкурс, моя дитина його не пройшла», обурюється Староверова.
Інша киянка, Валентина Корзун, наголосила, що навчання українською мовою не означає, що дитина забуде свою рідну. «З моєю дитиною навчається дитина з китайської родини. Вони окремо вивчають рідну мову і не бачать в цьому проблеми», – каже вона.
Під час прес-конференції не вдалося уникнути скандалу. Представниця «Коаліції учасників Помаранчевої революції» Катерина Кобко кинула в Колесніченка гамівну сорочку зі словами «Примірте, вона вам до лиця!».
«Головна проблема – це якість освіти, а не мова викладання» – Гриневич
Ініціативи окремих депутатів збирати підписи батьків за російську мову не мають нічого спільного з реальними потребами школярів, вважає голова парламентського комітету з питань освіти і науки, депутат від «Батьківщини» Лілія Гриневич.
Жодного звернення від батьків з приводу права на російську мову навчання, не булоЛілія Гриневич
За її словами, Вадим Колесніченко та його однодумці навмисне драматизують ситуацію.
Нині у Києві з 540 шкіл – 7 мають російську мову викладання, 12 – російськомовні класи, решта шкіл – російську мову як предмет чи як факультативний курс.
Переважна більшість киян є толерантними і до української, й до російської мов, тож заяви Вадима Колесніченка про масові мовні утиски у столичних школах є надуманими, вважає письменник Тарас Антипович.
Більшість батьків розуміють, що їхнім дітям треба вивчати і українську, і російську, й інші мовиТарас Антипович
І Тарас Антипович, й експерти висловлюють припущення, що окремі політики навмисне створюють конфліктні ситуації, щоб відвернути увагу людей від інших питань.