Минулого року Фестиваль молодої режисури відбувся у Білій Церкві, де свого часу працював Лесь Курбас, з нагоди його 125-річчя. До речі, саме у цьому місті вперше в Україні відбулася постановка п’єси «Макбет». Виховувати молодих режисерів і допомагати їм – саме такою є мета Центру Леся Курбаса, каже Ганна Веселовська, один із організаторів цьогорічного фестивалю та директор Центру.
«Цей режисер робив свій молодий театр, якому теж ніхто не допомагав на початку. Я бачу естафету, яку ми мусимо прийняти від свого патрона і підтримати молоду режисуру в Україні», – каже вона.
Ганна Веселовська жартує, що якщо у режисера Єжи Ґротовського був «бідний театр» – без декорацій та костюмів, то у них – «бідний фестиваль» – без фінансової підтримки. Минулого року захід підтримали благодійники, однак цього року фестиваль організували своїми силами. Політики і бізнесмени глухі до театру, у свою чергу переконує театральний критик Олег Вергеліс.
Театр десь притулився до стіни і боїться вийти на перший планОлег Вергеліс
Коли бачиш своє ім’я на афіші, розумієш, що ти справді є – режисер
Тим не менш, ентузіазм молодих режисерів від цього, здається, не меншає. У програмі є вистави як за п’єсами класичних творів, так і роботи з новою драми. Так, наприклад, на фестивалі вже презентували першу українську постановку п’єси Наталії Ворожбит «Вій. Докудрама». Для режисера Тамари Трунової цей фестиваль – це, перш за все, можливість ознайомитися із тим, що відбувається в сучасному театральному просторі.
Ти бачиш своє ім’я на афіші і розумієш, що ти насправді є, що ти – не вигадка свого театру або вчителяТамара Трунова
Фестиваль молодої української режисури триватиме до 22 червня. Розклад вистав можна дізнатися у Центрі Леся Курбаса.