Понад 60 відсотків прихильників НАТО вважають, що членство в альянсі дасть гарантію безпеки України, 38 відсотків переконані, що вступ до НАТО дозволить зміцнити та модернізувати українську армію. Про це свідчать дані соціологічних опитувань, які проводили центр «Демократичні ініціативи» і соціологічна група «Рейтинг» в останні роки.
Про це ж говорили й учасники асамблеї Громадської ради «Україна-НАТО». Серед членів ради – чимало представників студентства, молодих науковців, журналістів, освітян, які вважають стандарти НАТО найкращими в Європі.
Я все-таки думаю, що Україна зможе подолати бар’єри і вступити до альянсу, попри складності, які нині єКурсант
Завдання експертів – відкрити дорогу молоді
На думку Кириченко й учасників молодіжного центру Атлантичної ради України, серед керівників держави відсутній інтерес до інформування українців про стандарти життя у країнах альянсу, про невійськову діяльність НАТО тощо. Тож це – завдання громадськості, зазначили експерти. З ними згоден заступник керівника відділу співпраці з країнами-партнерами Управління громадської дипломатії НАТО Петр Лунак.
Я рекомендую українським партнерам активізувати ці дискусії і зробити так, щоб голоси української громади, пропозиції фахівців були почутіПетр Лунак
До розробок державних програм співпраці України з НАТО варто залучити молодих науковців із сучасним мисленням і знанням технологій, вважає голова громадської ради Сергій Джердж. Він навів низку прикладів успішності такої співпраці.
У Вінниці ми працюємо з майбутніми військовими пілотами, цей напрямок координує Вінницька асоціація силових структурСергій Джердж
Антинатівські міфи – зброя у руках лівих
Наразі, як зазначив директор Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України Григорій Перепелиця, важливо поглибити співпрацю між Україною і НАТО у гуманітарному вимірі. Необхідно використати контакти між науковцями, освітянами, працівниками безпекового сектора, щоб знищити старі радянські міфи, які потрапили до рук лівих політиків.
Ліві політики і партії роздмухують антинатівську істерію в УкраїніГригорій Перепелиця
А тим часом у реальному житті солдати армій країн-членів альянсу давно не носять чобіт, а стан українських чорноземів їм видно із зображень, зроблених супутниками і розміщених в електронній мережі Google, зазначив експерт.